Який тип ходьби найбільше сприяє спалюванню калорій: результати досліджень вчених
Італійські дослідники здійснили захоплююче дослідження, яке виявило, що короткі піші прогулянки з перервами на відпочинок вимагають більше енергії, ніж тривала безперервна ходьба.
Виявилося, що під час таких прогулянок організм споживає більше енергії через постійні зусилля, необхідні для відновлення активності після кожної зупинки.
Це відкриття має потенціал перевернути наше уявлення про фізичну активність. Виявляється, що короткі, але регулярні прогулянки з перервами можуть виявитися більш ефективними для підтримки фізичної форми та зменшення ваги.
Результати дослідження були представлені в журналі Proceedings of the Royal Society B, згідно з повідомленням The Guardian.
Науковці пояснили, що для початку ходьби потрібно більше енергії, ніж на пізніх етапах прогулянки, коли тіло вже розігрілося.
Для того щоб зробити такі висновки, дослідники обрали 10 здорових учасників, які виконували фізичні вправи на біговій доріжці, ходили та піднімалися сходами під спостереженням науковців. Тренування мали різний рівень навантаження і тривали від 10 секунд до 4 хвилин.
Науковці вимірювали темп ходьби, щоб зʼясувати енергетичні витрати учасників під час коротких і довгих прогулянок.
"Коли ми пересуваємося невеликими відстанями, наше тіло споживає більше кисню та витрачає більшу кількість енергії для проходження тієї ж дистанції. Це можна порівняти з автомобілем, який на початку подорожі витрачає більше пального на перші кілька кілометрів, ніж далі," - зазначає дослідник з Міланського університету та головний автор роботи Франческо Лучано.
Дослідження продемонстрували, що ходьба або підйом по сходах протягом 10-30 секунд вимагає на 20-60% більше кисню, ніж проходження тієї ж відстані під час одного безперервного заняття. Таким чином, людина витрачає більше енергії, навіть якщо її активність триває коротший час.
Дослідники зазначили, що на початкових етапах прогулянки споживається більше енергії для розгону, ніж в кінці, коли організм вже пристосувався до активності. Тому більш ефективно робити перерви та знову починати рух, а не безперервно йти.
Ці поради можуть виявитися корисними як для осіб, що ведуть малорухливий спосіб життя, так і для людей, які страждають на ожиріння, а також для літніх людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим замінити ходьбу та біг, щоб легко худнути
Отримані дані з цього дослідження можуть бути корисними для лікарів у створенні реабілітаційних програм для осіб з обмеженою рухливістю, особливо для тих, хто пережив інсульт.
"Зазвичай дослідники вимірювали енерговитрати під час багатохвилинної ходьби. Однак багато людей навіть не здатні так довго ходити. Подумайте про людей похилого віку або людей з порушеннями ходи.
Щоб створити програми, спрямовані на збільшення фізичної активності або вправ для цієї категорії людей, нам слід переглянути підходи до оцінки їх енергетичних потреб і налаштуватися на них. Аналіз енергетичних витрат під час коротких прогулянок може сприяти більш інклюзивному просуванню фізичної активності, – зазначає Лучано.