Які нові можливості штучного інтелекту з'являться в iPhone?


У вересні компанія Apple на конференції Glowtime оголосила про релізи нових продуктів: iPhone 16, iOS 18 та платформи з функціями штучного інтелекту (ШІ) Apple Intelligence, в основі якої лежить мала мовна модель генеративного ШІ.

Нові функції штучного інтелекту ще не доступні в iOS 18, але ви можете спробувати їх, встановивши бета-версію iOS 18.1, яка буде випущена в жовтні. Для цього вам знадобиться версія iOS 16.5.

Що таке Apple Intelligence, які унікальні риси цієї платформи, які нововведення пропонує iOS 18.1, а також які відгуки про функції штучного інтелекту надають оглядачі провідних технологічних видань?

На заході Apple Glowtime компанія Apple представила нові пристрої, серед яких iPhone 16, годинники Apple Watch Series 10 та Apple Watch Ultra. Окрім цього, було анонсовано навушники AirPods 4, оновлені моделі AirPods Pro 2 та AirPods Max. Крім того, учасники конференції поділилися деталями про нову версію операційної системи iOS 18, яка включає в себе платформу з штучним інтелектом під назвою Apple Intelligence.

iPhone 16 отримав потужний шестиядерний процесор A18 із 16-ядерним нейронним чіпом та пʼятиядерним графічним процесором. Як заявив генеральний директор Apple Тім Кук, продуктивність пристрою зросла на 30%, а надійність дисплеїв покращилася на 50% у порівнянні з попередніми моделями.

Нова серія iPhone 16 обладнана інноваційною кнопкою управління камерою, розташованою праворуч, під кнопкою живлення. Ця функція, яка отримала назву Camera Control, дозволяє одним натисканням активувати додаток "Камера", а повторним - зробити фотографію.

Надалі ця кнопка виконуватиме функції, пов'язані з ШІ. Користувачі зможуть отримувати швидкі відповіді від віртуального асистента Siri, підсиленого ChatGPT.

У липні стали доступними бета-версії iOS 18.1, iPadOS 18.1 та macOS Sequoia 15.1 для розробників, що дозволило випробувати Apple Intelligence.

Серед нововведень – покращення Siri (віртуальний асистент отримав голос, який більше нагадує людський, новий інтерфейс та вдосконалені відповіді під час спілкування), нові інструменти на основі штучного інтелекту для написання повідомлень та електронних листів, Genmoji, а також додаток Image Playground для створення фільмів спогадів. Операційна система версії 18.1, ймовірно, стане доступною вже в жовтні.

Наприкінці 2022 року, коли з'явився ChatGPT, у технологічному світі побутувала думка, що великі мовні моделі є найефективнішими для ведення складних діалогів. Проте з тих пір ця перспектива змінилася, і компанії такі як Google, OpenAI, Microsoft та Apple почали акцентувати увагу на розробці малих мовних моделей (SLM).

Малу мовну модель Apple Intelligence вважають початком нової ери для Siri, або ж "штучним інтелектом для кожного". Її головна перевага полягає в швидшій реакції на запити користувачів. Очікується, що кілька малих мовних моделей зможуть виконувати різноманітні завдання ефективніше, ніж одна велика модель. Функціонал Apple Intelligence буде доступний на iPhone 16 та інших пристроях зі списку, наведеного нижче.

Функції штучного інтелекту Siri наразі підтримують лише англійську мову (США). Проте до завершення 2024 року планується їх адаптація для китайської, французької, японської та іспанської мов. Щоб протестувати iOS 18.1, необхідно виконати наступні дії.

Ось тут ви можете знайти повну інструкцію. Проте, у цьому оновленні не включені всі функції штучного інтелекту, про які оголосила компанія Apple. У бета-версії вже зафіксовані деякі проблеми: вона швидко виснажує акумулятор iPhone, а також знижує продуктивність пристрою.

Оглядачі з The Verge, Techradar і TomsGuide провели тестування бета-версій iOS 18.1 (як для розробників, так і публічну), доступних для моделей iPhone 15 Pro та Pro Max, і поділилися своїми відгуками про нові функції від Apple.

У новій версії із Siri можна спілкуватися за допомогою текстових повідомлень. Для цього треба двічі торкнутися нижньої частини екрана. Під час обміну повідомленнями Siri проводить синтаксичний аналіз природної мови і виявляє більше терплячості, коли користувач думає, що б ще запитати.

Згідно з інформацією від TomsGuide, спілкуватися з Siri стало значно комфортніше, оскільки Apple Intelligence створив більш природні інтонації для голосу асистента. Крім того, тепер можна перервати його під час відповіді та задати інше питання.

Apple має намір надати Siri можливість виконувати завдання в інших додатках на запит користувачів, такі як обробка електронних листів, створення зустрічей та їх додавання до календаря. Крім того, компанія інтегрувала в платформу Apple Intelligence модель GPT-4o. Усі можливості ChatGPT для користувачів Apple Intelligence будуть доступні безкоштовно.

У iOS 18 з'явиться нова функція створення генеративних емодзі, відома як Genmoji. В інших системах ця опція є платною, тоді як для користувачів iPhone вона буде доступна безкоштовно.

Apple представила оновлення для додатку "Фотографії" в iOS 18, інтегрувавши в нього функції штучного інтелекту. Новий інструмент під назвою Image Playground дозволяє користувачам швидко створювати зображення в трьох різних стилях: анімаційних, ілюстраційних або скетчів. Отримані роботи можна легко ділитися через додатки Notes, Messages, Keynote та Pages.

Другий ШІ-інструмент має назву Clean Up і схожий на Magic Editor від Google. Він дає змогу легко відредагувати фото: прибрати фон, видалити непотрібні об'єкти та додати нові. Оглядачі TomsGuide помітили, що Clean Up важко впоратися з відтворенням облич, однак очікується, що функція незабаром удосконалиться.

Apple також представить функцію Image Wand у своєму додатку Notes, яка вдосконалюватиме малюнки або генеруватиме зображення, спираючись на вказівки користувача.

Іншим корисним інструментом є створення пам'ятних фільмів. Щоб розпочати цей процес у додатку "Фотографії", потрібно перейти в розділ "Спогади", натиснути на кнопку "Створити" та ввести бажаний запит. Наприклад, написавши "Мої усі подорожі до Карпат", штучний інтелект підбере відповідні знімки й створить відео. Після перегляду ви зможете оцінити фільм і внести в нього зміни.

Функція Візуального Інтелекту здатна ідентифікувати об'єкти, які бачить користувач. Наприклад, якщо зробити знімок собаки, штучний інтелект зможе визначити її породу.

Apple представила нові можливості штучного інтелекту в iOS 18, що стосуються написання та редагування текстів. Особливо зручні текстові функції можна знайти в додатку Notes. Тепер користувачі можуть додавати голосові повідомлення, а в iOS 18.1 ці записи отримають автоматичну транскрипцію. Завдяки технологіям Apple Intelligence, ці транскрипції зможуть бути організовані у вигляді стенограми або маркованого списку.

Крім того, Apple Intelligence надасть можливість записувати телефонні розмови та трансформувати їх у нотатки. Важливо, що всі учасники розмови отримають відповідне повідомлення про це.

Related posts