Як самостійно замінити автомобільне колесо: детальна інструкція


Якщо є запаска, то замінити його самотужки простіше, ніж здається на перший погляд

Якщо ви пошкодили колесо, не впадайте у відчай. За наявності запасного колеса, його заміна власними силами може виявитися набагато простішою, ніж ви могли собі уявити. Все, що потрібно, — це виконати кілька нескладних дій, повідомляє Dnipro-M.

Зупиніться на узбіччі

Рухатися дорогою з проколотим колесом не тільки незручно, але й небезпечно. Однак зупиняти автомобіль посеред дороги також заборонено, тому слід з'їхати на узбіччя. Не бійтеся трохи проїхати у разі потреби, наприклад, для пошуку потрібного місця зупинки. Найкраще для заміни колеса підійде широке місце з твердим покриттям подалі від інших учасників руху.

У механічній трансмісії необхідно активувати першу передачу. Щодо автоматичної трансмісії, її слід встановити в режим паркування (P). Після цього обов'язково варто зафіксувати ручне гальмо для повної зупинки автомобіля.

Знак аварійної зупинки

У населених пунктах він ставиться за 20 метрів до авто, а на трасі - за 40 метрів. Це дозволить іншим автомобіля побачити вас заздалегідь. Також слід увімкнути аварійну світлову сигналізацію. Це буде додатковим сигналом для автомобілів, що проїжджають повз.

Приготування обладнання

Стандартним набором для заміни пробитого колеса є запаска, домкрат та балонний ключ. Альтернативним варіантом балонного ключа може стати тріскачка з торцевою головкою відповідного розміру. Додатковим обладнанням, яке не буде зайвим при заміні колеса, є автокомпресор та противідкатні упори. Також рекомендується використовувати рукавички, щоб не забруднити руки.

Від'єднання колеса

Запаску та всі інструменти слід розмістити поруч із пошкодженим колесом. Всі пасажири мають залишити автомобіль для забезпечення безпеки. Незважаючи на використання ручного гальма, перед встановленням домкрата необхідно додатково зафіксувати колеса за допомогою упорів. Для цієї мети можна використовувати камені або шматки цегли. Якщо потрібно замінити заднє колесо, упори встановлюються по обидва боки передніх коліс, і навпаки.

Після цього можна приступати до зняття пошкодженого колеса. Якщо ваші диски мають ковпаки, спершу зніміть їх. Потім за допомогою балонного ключа або тріскачки послабте болти. Для додаткового важеля можна використати ногу, натиснувши на ключ. У деяких випадках ослабити болт може допомогти легке постукування по ньому молотком. Зверніть увагу, що на цьому етапі болти не потрібно викручувати повністю — достатньо їх послабити на один оберт. Важливо пам’ятати, що відкручувати болти слід проти годинникової стрілки.

Монтаж домкрата

Наступний крок полягає в підйомі автомобіля за допомогою домкрата. Необхідно розмістити домкрат під днищем і почати обертати його ручку за годинниковою стрілкою. Важливо стежити, щоб підйом відбувався рівномірно, без нахилів. Не варто занадто високо піднімати колесо — достатньо підняти його приблизно на 5 см від землі. Після цього можна повністю відкрутити болти і зняти колесо. Рекомендується розташувати його під автомобілем для додаткової безпеки. Щоб уникнути втрати болтів, їх можна загорнути в ганчірку або помістити в заздалегідь підготовлену коробку.

Встановлення та перевірка запасного колеса

Після того, як вийшло зняти проколоте колесо, можна переходити до встановлення запасного. Важливо, щоб отвори в диску збігалися з отворами в маточині, тому необхідно правильно їх поєднати під час монтажу. Далі надягніть колесо і вставте болти в отвори, закручуючи їх вручну до максимально можливого рівня. Важливо встановити гайки напівкруглою стороною до диска, а не назовні. Пам'ятайте, що болти потрібно закручувати за годинниковою стрілкою.

Вийміть запасне колесо, яке ви розмістили під автомобілем для додаткової безпеки. Опустіть домкрат і затягніть гайки балонним ключем до упору. Не забувайте робити це правильно. Якщо в колесі чотири або шість отворів, затягування гайок слід проводити попарно, обираючи протилежні. Якщо ж отворів п'ять, гайки затягуються у послідовності, яка нагадує малювання п'ятикутної зірки. Після завершення роботи варто перевірити тиск повітря в нововстановленому колесі. Якщо потрібно, підкачайте його за допомогою автокомпресора або ручного насоса.

Докатка

У деяких випадках автомобілісти возять із собою так звану докатку, замість повнорозмірної запаски. У цьому випадку потрібно бути особливо обережними і пам'ятати, що таке "напівколесо" не є повноцінним і не дозволяє рухатися на постійній основі. Воно використовується тільки для того, щоб "докотитися" до найближчого шиномонтажу. Пам'ятайте, що на докатці можна рухатися зі швидкістю не більше 80 км/год, а в деяких випадках не більше 50 км/год. Максимально можлива відстань - не більше 100 км.

Related posts