Військово-морські сили Ірландії витіснили російський корабель з території своєї виключної економічної зони.


Військово-морські сили Ірландії випроводили російський розвідувальний корабель "Янтар" з виняткової економічної зони країни в Ірландському морі.

Корабель увійшов у зону, що розташована на сході від Дубліна та на південний захід від острова Мен, де проходять ключові енергетичні мережі та підводні кабелі для передачі даних між Ірландією та Великою Британією.

У ніч на 15 листопада, приблизно о третій годині, судно "Янтар" було ескортоване військовим кораблем Ірландії LÉ James Joyce за підтримки ірландських військових літаків, після чого воно попрямувало на південь.

Також зауважується, що російське судно деякий час перебувало і у водах, що контролюються Британією. Попередні вихідні норвезькі, американські, французькі та британські військово-морські сили та служби ППО спостерігали, як "Янтар" супроводжував російський військовий корабель "Адмірал Головко" через Ла-Манш, повідомляв The Guardian.

Офіційно корабель РФ "Янтар" вважається "науково-дослідним", проте росіяни використовують такі судна для шпигунства за критично важливими об'єктами інфраструктури на морському дні. Irish Examiner називає його "підводним шпигунським кораблем", проте мова про надводне судно з обладнанням для підводної розвідки.

Раніше було зазначено, що Сполучені Штати виявили зростання військових операцій Росії поблизу підводних кабелів Європейського Союзу. Це викликало занепокоєння, оскільки тепер Росія може мати можливість організовувати диверсії, націлені на порушення роботи життєво важливої глобальної комунікаційної інфраструктури.

За інформацією одного з офіційних осіб, Росія створює новий військовий підрозділ, що отримав назву "Головне управління глибоководних досліджень", який займається розгортанням флоту підводних човнів та морських безпілотних апаратів.

Ми висловлюємо стурбованість з приводу зростання військово-морської активності Росії, оскільки це може загрожувати підводній критично важливій інфраструктурі Сполучених Штатів та їхніх союзників. Російська Федерація не припиняє вдосконалювати свої військово-морські можливості для здійснення підводних диверсій, зокрема через Головне управління глибоководних досліджень, - зазначив він.

Згідно з інформацією, Сполучені Штати постійно спостерігають за російськими суднами, що патрулюють навколо стратегічно важливих об'єктів морської інфраструктури та підводних кабелів, часто знаходячись далеко від російських узбереж. Командування НАТО зазначило, що в квітні 2023 року вони помітили зростання російської активності поблизу підводних кабелів у водах Балтійського моря.

Крім того, минулого року спільне розслідування Швеції, Данії, Норвегії та Фінляндії виявило наявність у Росії флоту імовірних шпигунських суден, які здійснюють діяльність у водах Північної Європи з метою можливих диверсій щодо підводних кабелів і вітрових електростанцій. За допомогою аналізу даних, перехоплених радіопередач та розвідувальної інформації, фахівці змогли відстежити близько 50 суден, що діяли в цьому районі, використовуючи підводні спостереження для картографування зон, де можуть відбутися атаки.

За словами американського чиновника, російська влада приділяє значну увагу "Головному управлінню глибоководних досліджень", підтримуючи його фінансування, незважаючи на конфлікт в Україні.

Він підкреслив, що Сполучені Штати вважатимуть будь-який акт саботажу підводної інфраструктури серйозною ескалацією російської агресії, яка виходить за межі України.

Related posts