Конфлікт може перетворитися на нескінченний: The Times - аналіз різних точок зору на успіх Заходу та України.


Президент України Володимир Зеленський збирається представити свій "план перемоги" у Вашингтоні. У США вже заявили, що ознайомилися з деякими загальними контурами плану і вважають його практичним.

Проте, згідно з думкою експерта Марка Галеотті, уявлення про перемогу Києва та Заходу можуть суттєво відрізнятися, і залишається незрозумілим, чи вважають українські союзники, що ворога можливо дійсно вигнати, повідомляє UAINFO.org, посилаючись на The Times.

Згідно з висновками оглядача, на Заході вважають, що одна з ключових цілей плану Зеленського полягає у збереженні підтримки союзників. Як підкреслив німецький дипломат під час бесіди з Галеотті, "не впевнений, що це призведе до перемоги над російськими військами, але, ймовірно, цей план, як і багато інших ініціатив, має на меті змусити нас залишатися на одній лінії".

Яке значення має перемога України для Західного світу?

Водночас, пише Галеотті, на Заході спостерігається значна "втома від України" і зростає відчуття, що настав час закінчити конфлікт, навіть якщо це означає встановлення "потворного миру". При цьому, зазначає оглядач, у західних союзників немає єдиної думки, як має завершитися війна.

Ознайомтеся також: Вихід до Дніпра: незабаром Росія спробує знову просунутися до Покровська, - військовослужбовець ЗСУ.

"Замість того, щоб знайти вихід із цих суперечностей, Захід вдається до беззмістовної фрази про те, що остаточне рішення повинно прийматися виключно Україною. Уникаючи прямого вирішення своїх розбіжностей щодо фіналу цього конфлікту, Захід так і не зміг дійти згоди з кількох важливих питань", - підкреслює він.

У статті зазначається, що навіть найбільш віддані партнери України висловлюють сумніви щодо можливості повного військового звільнення всіх окупованих територій.

"Навіть визнаний яструб України з польського аналітичного центру зізнався мені: "Кордони України часто зміщувалися з плином часу; справжня боротьба зараз полягає в тому, щоб у майбутньому [кордони] України зміщувалися якомога менше", - пише він.

Можливі варіанти розвитку подій

Неприємним наслідком цього є те, пише Галеотті, що якщо Україна й надалі відмовлятиметься визнавати будь-які територіальні втрати, то конфлікт перетвориться на вічну війну.

"З певного часу виникне виснаження, і військовий конфлікт буде чергуватися між епізодами запеклих битв і періодами тимчасового миру, але він не завершиться," - підкреслює він.

Related posts