В Одесі пройшов фестиваль "Артвікенд", що включав виставки, ярмарки та майстер-класи.
Цими вихідними Одеса стала справжнім культурним осередком завдяки фестивалю "Артвікенд". Протягом двох днів відвідувачі можуть безкоштовно насолоджуватися експозиціями в більшості музеїв. Одеська кіностудія стала головною ареною заходів, де проходять захоплюючі виставки, ярмарки та творчі майстер-класи. Усе це організовано на підтримку наших військових. Репортаж від Андрія Анастасова.
Із запальними народними танцями та піснями відбувається фестиваль "Артвікенд" в обласному центрі. Приїхали жителі всіх громад багатонаціональної Одещини: українці, болгари, гагаузи, молдавани тощо. А щоб гопцювалося не на порожній шлунок - привезли смаколики власного виробництва: від домашньої випічки до м'ясних страв.
Молдавська мамалига - вона на борошні кукурудзяному робиться, з бринзою. Вино - вино молдавське, бачите: з особливих сортів винограду.
Любов Колун, одна з учасниць фестивалю:
Ми приготували ароматні плачинди з сиром і капустою, а також смачні калачі і ось такі чудові "пташки", щоб закликати до миру в нашій рідній Україні.
Це не лише класична бессарабська гастрономія, а й оригінальні крафтові делікатеси. Наприклад, устриці, які вирощують на спеціалізованій фермі в місцевому лимані. Гості в захваті від смаку українських молюсків.
Анна Федоренко, відвідувачка фестивалю:
Відразу помічаєш, що вони справді свіжі, відчувається смак морської води та солоність, яка відсутня в тих місцях, де їх просто зберігають у воді. Це дійсно вражає! Мені це надзвичайно сподобалося, щиро рекомендую всім!
На благодійному ярмарку є з чого вибрати. Тут представлені картини, оригінальні прикраси, авторські чаї, одяг та іграшки. Усі ці речі продають учасники фестивалю, а виручені кошти будуть передані Збройним Силам України, зокрема для підтримки Військово-Морських Сил.
Георгій Хачин, один із учасників фестивалю:
Сьогодні ця тема дуже актуальна. І має приєднатися до нас все населення України, для того, щоб зібрати кошти й допомогти нашим хлопцям, які на передовій, якнайшвидше прогнати з нашої території ворога.
Надія Фабрикант, одна з учасниць фестивалю:
Оскільки ми маємо враховувати як фронт, так і тил, необхідно діяти разом. Кожен може долучитися своїм внеском: від однієї гривні до тисячі. Важливо, щоб ми підтримали наших захисників, і тоді Україна неодмінно досягне перемоги!
Окрім цього, на фестивалі організовуються численні майстер-класи. Наприклад, тут можна навчитися виготовляти ляльки-мотанки або опановувати техніку макраме. Ця жінка, зокрема, ділиться знаннями про те, як із ротанга або лози створювати різноманітні вироби.
Алла Торута, одна з учасниць фестивалю:
Головний принцип полягає в натягуванні цих стійок. Спочатку потрібно правильно обчислити їхню довжину, потім натягнути, чергуючи: одну зверху, іншу знизу. Це досить просто, а коли ти наберешся досвіду, зможеш уже експериментувати з різноманітними візерунками.
Організатори кажуть, окрім збирання коштів для військових, ще одна мета заходу - познайомити суспільство з народними промислами та гастрономічним надбанням, аби представити усі барви Одещини.
Андрій Горб, офіційний представник Одеської обласної державної адміністрації:
По-перше, це сприяння розвитку внутрішнього туризму в Одеській області та в Україні в цілому. Ми прагнемо, щоб сюди приїжджали туристи і могли на власні очі побачити національні спільноти, які зуміли зберегти свою культурну спадщину навіть у складних умовах.
В рамках заходу "Артвікенд" протягом двох днів музеї міста відкрили свої двері для всіх охочих. Організатори вже планують провести подібний фестиваль навесні.