Науковці відтворили вигляд "Золотого хлопчика" - загадкової мумії підлітка, яка була похована разом із 49 амулетами в Єгипті близько 2000 років тому. Зображення.
Дослідники змогли відтворити обличчя загадкової мумії підлітка, що була похована з 49 амулетами в Єгипті більше двох тисяч років тому. Використовуючи сучасні технології, тепер є можливість побачити справжній вигляд "Золотого хлопчика".
Використовуючи дані дослідження 2023 року, яке "практично розгорнуло" мумію за допомогою КТ, експерти змогли відновити череп юнака. Провідний автор нового дослідження Сісеро Мораіс використав комбінацію методів, щоб відтворити живе обличчя мумії, пише DailyMail.
З використанням доступного черепа вдалося спроектувати такі елементи, як ніс та контури м'яких тканин обличчя. Додатково я застосував техніку анатомічної деформації, яка полягає в адаптації голови віртуального донора до черепа мумії, поки риси обличчя донора не стануть гармонійними з тим, яке, ймовірно, було у "Золотого хлопчика" за його життя. Завдяки об'єднанню всіх цих даних, вдалося створити фінальний бюст," - поділився бразильський 3D-дизайнер, що спеціалізується на комп'ютерній реконструкції осіб, Сісеро Мораіс.
Автор реконструкції зазначив, що результатом його праці стала "молода особа з привабливою зовнішністю, в очах якої зберігалася невинність".
Мораіс розробив два варіанти портрету. Перший варіант має закриті очі і виконаний у відтінках сірого, що дозволяє уникнути упереджених оцінок щодо кольору шкіри та очей. Другий варіант - яскравий і кольоровий, з відкритими очима, що надає підлітку вигляду, характерного для середземноморських країн.
Згідно з даними, отриманими в 2023 році, "Золотому хлопчику" на момент його смерті було приблизно 14-15 років. Однак дослідження не виявили жодних слідів травм або захворювань, що ускладнює визначення причини його загибелі. Крім того, особа цього юнака залишається загадкою.
Виявилося, що "Золотий хлопчик" знайшов свій спочинок на кладовищі епохи Птолемеїв, що існувала з 305 року до нашої ери до 30 року до нашої ери. У цей період фараони мали македонсько-грецьке походження.
Найбільшу увагу вчених привернули амулети, які були розміщені на тілі підлітка. За словами експертів, ці прикраси виконували роль оберегів для загробного існування. Камінь, що знаходився в роті хлопця, мав забезпечити йому можливість говорити в потойбіччі, тоді як інші артефакти покликані були сприяти його воскресінню або захисту від богині Ісіди, зазначають дослідники.
Досить цікаво, що 30 амулетів були створені зі золота, тоді як решта виготовлені з кварцу, напівдорогоцінних каменів або обпаленої глини.
На думку вчених, юнак був похований у двох дерев'яних гробах: зовнішній, оздоблений грецькими написами, та внутрішній, що вражає різноманітними малюнками і зображеннями облич. Таке розкішне поховання вказує на його "високий соціально-економічний статус", підкреслюють фахівці.
Раніше OBOZ.UA інформував, що з'ясувалося, яким чином єгипетську мумію віком 3000 років помістили в труну, що не має жодного отвору.