В Україні розпочала діяльність Школа відновлення громад, натхненна прикладом Mariupol Reborn.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу проєкту Mariupol Reborn.
Презентація проекту пройшла в Києві в рамках міжнародного форуму "Створюємо завтра: відновлення громад та повоєнна реконструкція".
"Ця ініціатива спрямована на об'єднання керівників усіх громад, незалежно від статусу окупації. Основна мета цієї програми полягає у збереженні людей та відновленні наших спільнот. Участь у Школі відновлення є критично важливою для Рубіжанської громади", - зазначив Андрій Юрченко, начальник Рубіжанської міської військової адміністрації.
Глобальна ініціатива "Школа відновлення громад" була створена Асоціацією міст України у партнерстві з громадською організацією "Маріуполь.Реборн". Цей проєкт виник у відповідь на потреби місцевих громад щодо стратегій і ресурсів, необхідних для успішного відновлення після війни, залучення міжнародної підтримки та налагодження співпраці між державними і недержавними організаціями.
Це виникло внаслідок концепції та досвіду, який Маріуполь здобув під час повномасштабного вторгнення, визначаючи спільну візію нашого повернення та відновлення, закладену в проєкті Mariupol Reborn. Найкращі вчителі, професори та кандидати наук підготували цей процес для навчання. Усі наші плани та напрацювання вже інтегровані в освітній процес. Це надзвичайно важливий інструмент, який ми надаємо громадам, щоб вони могли реалізувати подібні ініціативи», - зазначив голова Секції Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
Програма курсу складатиметься з 4 практичних модулів експертного рівня: стратегія для громади - державний та міжнародний рівень; економічне моделювання, відновлення міст та територій; збереження громади, повернення людей та подолання соціальних конфліктів; проєкти, ресурсне забезпечення, залучення інвестицій. Розробка навчальних матеріалів втілювалася зусиллями Києво-Могилянської Академії та "Метінвест Політехніки".
"Ми прагнемо, щоб наші громади отримували швидкі та ефективні відповіді на виклики, з якими стикається реальність. І з часом таких викликів стане лише більше. У контексті відновлення України після війни на громади ляже не лише основна відповідальність, а й значний обсяг роботи. Йдеться не тільки про фізичне відновлення інфраструктури, концепцій та візій, а також про важливі аспекти, такі як підтримка ветеранів та інші критично важливі питання", - зазначає президент Національного університету "Києво-Могилянська академія" Сергій Квіт.
Цей проєкт здійснюється за підтримки Уряду Великої Британії в рамках програми міжнародного розвитку UK International Development, у співпраці з Міжнародним республіканським інститутом IRI Ukraine, а також за партнерства з компаніями "Метінвест" та SCM.
"Для бізнес-екосистеми Ріната Ахметова велика честь бути засновником та партнером Школи відновлення. Ця ініціатива надає можливість відновити Україну, спираючись на нові принципи. Це шанс подолати старі виклики та зробити українські міста конкурентоспроможними на багато років вперед. Для досягнення цієї мети нам необхідно співпрацювати з партнерами, які можуть підтримати наші зусилля. Це освітні установи та наші міські партнери, адже неможливо збудувати завод без кваліфікованих працівників. Конкуренція стає неможливою без необхідних знань і навичок для залучення найкращих спеціалістів. Люди завжди залишаються в центрі уваги. Сила громад завжди повинна бути нашою пріоритетною метою", - підкреслила Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM та членкиня наглядової ради ГО "Маріуполь.Реборн".