Внаслідок війни в Україні постраждало або було знищено понад 2100 культурних об'єктів.


Згідно з інформацією, що надійшла від Укрінформ, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України повідомило про це.

Це, зокрема, культурні установи, які знаходяться під контролем МКСК та інших центральних органів виконавчої влади, не враховуючи об'єкти культурної спадщини.

За даними міністерства, 368 із них знищені (17,45%).

Загальні втрати культурних установ, що належать державі, складають 37 одиниць (14%), тоді як втрати закладів комунальної власності досягають 2072 одиниць (6%).

Як повідомили в міністерстві, найбільше руйнувань і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.

Найбільшу частку серед об'єктів культурної інфраструктури, які постраждали від пошкоджень або знищення, складають клуби, що становлять 48,3% від загальної кількості ушкоджених закладів культури.

Загалом постраждали 1018 клубних закладів, 750 бібліотек, 163 заклади мистецької освіти, 120 музеїв і галерей, 38 театрів, кінотеатрв і філармоній, сім заповідників, дев'ять парків і зоопарків, чотири цирки.

Клуби, бібліотеки, музеї та театри зазнали руйнувань у 297 територіальних громадах, що становить 20,2% від загальної кількості об'єднаних територіальних громад. Найбільше постраждали заклади в Донецькій області (87%), за нею йдуть Сумська (62,7%), Харківська (58,9%), Луганська (46,2%) і Миколаївська (44,2%). Також значні руйнування зафіксовані в Запорізькій (40,3%), Київській (27,1%), Житомирській (17%) та Хмельницькій (17%) областях. Меншою мірою постраждали заклади в Вінницькій (3,2%), Закарпатській (2%), Кіровоградській (2%), Львівській (5,5%), Одеській (9,9%), Полтавській (4%) і Черкаській (6,1%) областях, а також у Чернігівській області (49%) та в Києві.

Як зазначили представники міністерства, на кінець жовтня 2024 року практично вся територія Луганської області, а також значні частини Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються під контролем Російської Федерації. Ця ситуація ускладнює проведення точного підрахунку культурних установ, які зазнали шкоди в результаті збройних конфліктів.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово захопленому Маріуполі російські загарбники знищили монументальні мозаїчні панно, авторами яких є художники Сергій Баранник та Ахмет Фатхі.

Related posts