З метою обходу санкцій, він постачав мікроелектронні компоненти до Росії для виробництва безпілотних літальних апаратів – у Сполучених Штатах затримали громадянина Росії | УНН
У США затримали 44-річного громадянина росії, якого підозрюють у тому, що в обхід санкцій він організував канал постачання до рф компонентів мікроелектроніки, які можуть використовуватися при виробництві безпілотників. Про це повідомляє міністерство юстиції США, пише УНН.
Характеристики
Відзначається, що 44-річний громадянин Росії, Денис Постовой, з лютого 2022 року почав здійснювати закупівлі компонентів мікроелектроніки подвійного призначення в США. Він уникав санкцій, використовуючи ряд підконтрольних підприємств для постачання цих товарів до Росії. Зокрема, мова йде про компанії WowCube HK Limited, JST Group Hong Kong та Jove HK Limited, зареєстровані в Гонконзі, а також російську компанію Vector Group.
"Офіцер неодноразово приховував і спотворював інформацію про справжніх кінцевих користувачів та пункти призначення мікроелектроніки, надаючи неправдиві дані у документації. Він організовував перевезення товарів, які насправді призначалися для Росії, через різні проміжні пункти, такі як Гонконг, Швейцарія та інші регіони, отримуючи платежі в доларах США з іноземних банківських рахунків. Компанії, пов'язані з ним, проводили фінансові транзакції для купівлі та відправлення товарів через банківські рахунки у Гонконгу, Росії та інших країнах, пересилаючи кошти на рахунки в Сполучених Штатах, включаючи рахунки американських постачальників мікроелектроніки і інших чутливих технологій", - зазначено у звіті Міністерства юстиції США.
Альтернативно
Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін повідомив, що російські військові почали активніше усувати маркування з іноземних компонентів, які застосовуються у зброї, що завдає ударів по Україні.
Нещодавно стало помітним зростання випадків навмисного затирання маркувань на елементах, які критично важливі для функціонування російських ракет. Зокрема, виявлено іноземні компоненти в ключових системах керованих авіаційних бомб (КАБ). Противник активно уникає розкриття інформації про виробників мікрочипів та інших технологічних елементів. Це ускладнює процес їх виявлення, але українські експерти роблять усе можливе, щоб розкрити ці факти.
Ми детально вивчаємо всі виявлені елементи та співпрацюємо з міжнародними партнерами для створення максимально повної доказової бази. Серед наших зусиль – сприяння у виявленні інформації про постачальників мікроелектроніки, яка є критично важливою для російського військово-промислового комплексу", - підкреслив Олександр Рувін.