В Європейському Союзі було ухвалено значне рішення стосовно атак на територію Росії: які об'єкти може вразити Україна (інфографіка)


В Європейському Союзі впевнені, що Україна заслуговує на підтримку в питаннях оборони.

Європейський парламент звернувся до західних союзників України з вимогою терміново скасувати обмеження на застосування зброї проти легітимних військових об'єктів на території Росії. Депутати Європарламенту вважають, що ці обмеження заважають Україні максимально реалізувати своє право на самооборону відповідно до норм міжнародного права.

Резолюцію під назвою "Про продовження фінансової та військової підтримки України з боку країн-членів ЄС" було затверджено 19 вересня під час пленарного засідання Європейського парламенту в Страсбурзі, повідомляє Укрінформ. За документ проголосувало 425 депутатів, 131 висловився проти, а 63 утрималися.

У резолюції підкреслюється, що обмеження на постачання західної зброї робить Україну вразливою до атак на її мирних громадян та інфраструктуру. У документі вказується, що Україна, яка страждає від агресії, має законне право на самозахист згідно зі статтею 51 Статуту ООН.

Євродепутати акцентують увагу на тому, що військова підтримка, яку надають ЄС, США та їхні союзники, є "значною, але все ще недостатньою". У звіті зазначається, що обмежені постачання боєприпасів і зброї, а також обмеження щодо їх використання можуть негативно вплинути на досягнуті зусилля.

"У зв'язку з цим знову звертаємось до держав-членів із закликом виконати взяте на себе у березні 2023 року зобов'язання поставити Україні один мільйон боєприпасів, прискорити постачання зброї, зокрема сучасних систем протиповітряної оборони та іншої зброї і боєприпасів у відповідь на чітко визначені потреби, включаючи ракети "Таурус", -- йдеться в резолюції.

Нагадаємо, що відповідно до інформації агентства Reuters, Україні вже передали до США та Великої Британії перелік об'єктів на території Російської Федерації, які планується вразити за допомогою далекобійних ракет. Уряд України має намір здійснювати удари з використанням ATACMS, а також британських Storm Shadow і французьких SCALP.

Відзначається, що спочатку Україна планувала застосовувати ракети ATACMS для атак на аеродроми Росії. Раніше засоби масової інформації провели аналіз можливих цілей у Росії, які також могли б бути знищені цими ракетами.

Видання The Times також представило карту російських об'єктів, які можуть бути під загрозою через ракети Storm Shadow. У цей перелік потрапили 14 аеродромів та аеропортів, один нафтопереробний завод, а також штаб Південного військового округу, розташований у Ростові-на-Дону.

Related posts