Робота з України під назвою "Воля-Е" обладнали системою радіоелектронної боротьби: результати (фото)


Гусенична платформа "Воля-Е" з системою радіоелектронної боротьби забезпечить захист військових як від розвідувальних дронів і дронів зі скидами, так і від FPV-дронів-камікадзе, запевняє виробник.

Українське підприємство Kvertus на заході "Захисти воїна від дрона" презентувало комплекс радіоелектронної боротьби (РЕБ), встановлений на наземній роботизованій платформі "Воля-Е". Цю інформацію оприлюднив портал "Мілітарний".

Повідомляється, що наземний робот "Воля-Е" з комплексом РЕБ здатний підтримувати піхотні підрозділи під час штурмових, евакуаційних або розмінувальних операцій. Його бортова апаратура може одночасно працювати зі спрямованою антеною, що дозволяє зупиняти безпілотні літальні апарати на відстані 1-3 км, а також з купольною антеною, яка забезпечує захист робота та групи людей.

CEO компанії Kvertus Ярослав Філімонов у Facebook підкреслив, що його команда презентувала перший, у своєму роді, РЕБ-дрон. За його словами, гусенична платформа "Воля-Е" з системою РЕБ може виїжджати на 3-4 кілометри за лінію бойового зіткнення і працювати, як проти дронів розвідників і скидань, так і проти FPV-дронів камікадзе. Розробка вже готова до серійного виробництва.

"Комплекс перешкоджає дронам досягати позицій наших захисників. Крім того, він показав високу ефективність під час розмінування та в штурмових операціях, захищаючи військові групи від усіх видів дронів," – зауважив Ярослав Філімонов.

Нагадаємо, у квітні росіяни показали наземний безпілотний апарат "Варан" із вбудованою системою радіоелектронної боротьби "Тритон", покликаний захистити штурмові групи ЗС РФ від скидань і FPV-дронів.

Російську розробку прокоментували експерти порталу Defence Express, зазначивши, що на озброєнні Сил оборони України вже є FPV-дрони, які можуть здійснювати атаки в умовах роботи ворожих засобів РЕБ. Йдеться про дрони-камікадзе з автоматичним наведенням на ціль.

Related posts