Українцям запровадили нові штрафи: тепер з власного бюджету потрібно буде викласти 510 гривень.
Це особливо актуально на автошляхах з численними смугами, де такі пристрої сприяють покращенню видимості автомобілів для водіїв та пішоходів, що дозволяє знижувати ризик виникнення аварій.
В Україні водії можуть бути оштрафовані за порушення правил використання зовнішніх світлових приладів на автомобілі. У деяких ситуаціях їм необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар навіть вдень.
Європейські дослідження показали, що використання денних ходових вогнів або ближнього світла фар може знизити ризик дорожньо-транспортних пригод на 5-15%. Це особливо важливо на дорогах з великою кількістю смуг руху, де такі прилади допомагають водіям і пішоходам краще помічати автомобілі та уникати аварій.
В Україні водії зобов'язані використовувати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза межами населених пунктів у будь-який час доби, навіть вдень. У містах фари потрібно вмикати вночі та в тунельних проїздах.
Водіїм колон, автобусів на спеціально відведених смугах, перевізникам дітей, власникам великих транспортних засобів (ширина яких перевищує 2,6 метра), перевізникам небезпечних вантажів, а також тим, хто займається буксируванням автомобілів, слід увімкнути фари навіть у світлий час доби.
Крім того, варто застосовувати освітлювальні пристрої в умовах поганої видимості, наприклад, під час дощу чи снігопадів.
За невиконання цих вимог передбачено штраф у розмірі 510 грн. Це стосується ситуацій, коли водії не вмикають денні ходові вогні або ближнє світло фар за межами населених пунктів. Такий самий штраф застосовується і за переобладнання фар та ліхтарів з порушенням встановлених стандартів.
Новини України на сьогодні:
Нагадуємо, що українців штрафують за пошкодження майна в житлових приміщеннях.
Як повідомляла Politeka, нардепи вигадали новий штраф для українців.
Politeka також повідомляла, що пенсійний фонд застосовує штрафи до пенсіонерів.