Україна успішно завершила фінансові розрахунки за угодою з реструктуризації єврооблігацій на суму $20,5 мільярда, повідомляє Delo.ua.


Метою операції називається збереження макрофінансової стабільності України та збільшення ресурсів державного бюджету в умовах продовження російської військової агресії. Також вона відповідає цілям програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом щодо стійкості держборгу.

Процес реструктуризації передбачав обмін облігацій на загальну суму приблизно 20,5 мільярдів доларів (близько 24 мільярдів з урахуванням капіталізованих відсотків) на вісім нових серій єврооблігацій з номінальною вартістю 15,2 мільярда доларів.

Таким чином, в результаті угоди державний та гарантований державою борг України скоротився на близько 9 мільярдів доларів. Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди і зниження чистої приведеної вартості боргу на близько 60% (при ставці дисконтування 14%). Це одне з найбільших списань боргу у нещодавніх реструктуризаціях суверенного боргу.

Виплати за боргами України скорочуються на 93%, що призведе до економії в розмірі 11,4 мільярда доларів у наступні три роки. Крім того, витрати на обслуговування та погашення боргу до 2033 року зменшаться на 77%, що дозволить накопичити загалом 22,8 мільярда доларів.

"Хочу висловити свою вдячність нашим інвесторам і партнерам з державного сектору за їх невтомну підтримку під час реструктуризації боргу. Досягнутий успіх свідчить про ефективну співпрацю та спільну відданість забезпеченню довгострокової макрофінансової стабільності України," - зазначив Юрій Буца, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.

Він наголосив, що завдяки угоді про реструктуризацію держборгу критичні ресурси буде спрямовано "на те, на що вони найбільше потрібні", а саме на сектор безпеки та оборони.

Як зазначають в Мінфіні, реструктуризація була виконана у співпраці з американською компанією White & Case в якості його юридичних радників та з Rothschild & Co в якості фінансових радників.

Нагадаємо, що про досягнення згоди групи кредиторів України на реструктуризацію єврооблігацій було оголошено 28 серпня. Після отримання позитивних результатів голосування, яке тривало з 9 серпня, процес перейшов до фінального етапу - фази розрахунків, яка тепер і завершилася.

Зазначимо при цьому, що 31 липня президент Володимир Зеленський підписав прийнятий 18 липня закон, що дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім боргом до 1 жовтня. Також ним було дозволено включити до держборгу борг за єврооблігаціями "Укравтодора" на 700 мільйонів доларів, бо самостійно реструктуризувати його агентство не могло. Кабмін скористався цією можливістю в той же день.

Related posts