Україна застосовує стратегію "поступового відходу" у Донбасі, згідно з інформацією NYT.


Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

Видання відзначило, що відхід українських сил з Донбасу може бути сприйнятий як ознака наближення завершення конфлікту в цьому регіоні, проте українські командири та військові аналітики не погоджуються з цим.

Водночас, за їхніми словами, у цьому регіоні розгортається значно важливіша боротьба. Українські військові зазначили, що нині йдеться про війну на виснаження, у якій кожна сторона прагне звести до мінімуму ресурси супротивника, завдаючи йому максимальних втрат, з метою зламати його потенціал та рішучість продовжувати конфлікт.

Вже зараз видно, що протягом всього літа, Росія, не зважаючи на втрати, відправляла хвилі військ за підтримки колон бронетехніки в жорстокі штурми.

Військовий експерт з Українського державного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков охарактеризував тактику як "обмін території на втрати противника". На його думку, суть цієї стратегії полягає в тому, щоб відмовитися від оборони атакованих населених пунктів, водночас завдаючи супротивникові максимальних втрат.

Водночас Олександр Солонько, боець 411-го українського безпілотного батальйону, що діє в околицях прифронтового міста Покровськ, підкреслив, що ключове питання полягає в тому, скільки ще втрат зазнають російські військові, перш ніж усвідомлять безглуздість своїх дій.

Він підкреслив, що за умов постійних атак, деякі українські командири приймають рішення "відмовитися від зайнятих позицій або населених пунктів, якщо це допомагає зменшити втрати серед своїх бійців".

Видання зазначило, що ситуація ускладнюється тим, що наступ України на західну Курську область Росії в серпні ще більше виснажив її ресурси, загрожуючи її здатності здійснити контрольований відступ на Донбасі без розриву лінії фронту.

Вйськовий експерт з фінської Black Bird Group, яка аналізує відеоматеріали та супутникові знімки з поля бою, Пасі Паройнен заявив, що після Курської наступальної операції Росія просунулася на Донбасі темпами, небаченими з 2022 року. За його словами, за останні два місяці вона захопила близько 270 квадратних миль, що приблизно втричі більше, ніж у червні та липні.

Проте навіть це не наближає Росію до реалізації її історичної мети – повного контролю над регіоном. Для цього їй необхідно захопити ще 4 000 квадратних миль українських земель, що приблизно у п'ять разів перевищує площу, яку вона заволоділа за минулий рік.

"Результат цієї війни не буде визначатися тим, хто має контроль над Вугледаром або іншими стратегічно важливими містами поблизу фронту... Головне питання полягає в тому, скільки сил російські війська витратили на спроби захоплення Вугледара в порівнянні з втратами, які понесли українські сили, намагаючись його зберегти", - зазначає військовий аналітик Франц-Штефан Гаді, який працює у Відні.

Related posts