Україна розвиває флот дронів-винищувачів у три етапи - повідомляє Bild.
Україна працює над створенням нових технологій для боротьби з безпілотниками, щоб зменшити перевагу Росії у повітряному просторі. Цю інформацію опублікувало видання Bild 8 вересня.
У публікації зазначається, що Росія продовжує інтенсивні повітряні атаки на українську територію, проте Україна не має можливості завдавати ударів по російських аеродромах або знищувати російські літаки на території РФ за допомогою західної зброї. У зв'язку з цим українські військові аналітики разом із західними партнерами шукають новаторські підходи для вирішення цієї проблеми, повідомляє Bild.
Київ активно займається розробкою "антидронів", які покликані перервати повітряні атаки Росії ще до того, як їхні безпілотники досягнуть цілей. Процес реалізації цього проекту складається з трьох основних етапів.
Перше нововведення полягає у перехопленні квадрокоптерів, розвідувальних дронів та дронів-камікадзе. Україна вже реалізувала цю ініціативу. Невеликі дрони перепрограмовуються так, що їх можна адаптувати не лише для збору розвідданих або атакування наземних цілей, а й для повітряних боїв. Як зазначається в публікації, щотижня українські малі дрони збивають близько 50 російських розвідувальних дронів і навіть знищують більші дрони-камікадзе.
Другий випадок застосування дронів-перехоплювачів з фіксованим крилом.
Виклик, з яким стикаються малі квадрокоптери, полягає в їхній обмеженій дальності – вони здатні пролетіти лише кілька кілометрів, особливо на значних висотах. У відповідь на це, Україна працює над створенням "перехоплювачів з нерухомим крилом", які здатні переслідувати противника на відстані до 60 км та на висоті до 4 км, повідомляє Bild. Ці дрони вже проходять етапи тестування, і очікується, що їхнє впровадження відбудеться пізніше в цьому році.
Третій тип "дронів-убивць". Україна має на меті розробити безпілотники, здатні перехоплювати та знищувати російські дрони далекого радіусу, такі як Shahed. Для досягнення високої ефективності ці дрони повинні розвивати швидкість не менше 200 км/год та мати дальність дії не нижче 200 км, а бажано — 500 км. Крім того, важливо, щоб їхня вартість була відносно низькою в порівнянні з дорогими ракетами для систем ППО Patriot або IRIS-T, які наразі використовує Україна для знищення російських безпілотників, зазначається в статті.