У Тернополі майстриня з Донеччини безкоштовно надає послуги стрижки для внутрішньо переміщених осіб. "Моя робота приносить мені радість" - Стиль життя | Експрес онлайн


Зізнається: роблячи людей красивими, почувається корисною.

Наш новий офіс відкрив свої двері в квітні 2023 року і наразі об'єднує команду з 20 осіб. У нас відразу запрацювала соціальна перукарня, розповідає заступниця керівника Тернопільського хабу громадської організації "ВПО України" Анна Мрічка. Волонтерка Валентина з Харкова (тепер вона вже повернулася додому) – майстриня-перукарка міжнародного рівня – запропонувала організувати курси для бажаючих навчитися перукарському мистецтву. Чотири жінки виявили бажання спробувати свої сили в цій справі. Протягом кількох місяців Валентина провела як теоретичні, так і практичні заняття. Після цього під її керівництвом учениці почали приймати перших клієнтів – переселенців. Для багатьох з них, особливо для літніх та хворих людей, ціна стрижки в 250-300 гривень є непосильним тягарем. Тому вони з радістю приходили до нашої соціальної перукарні та отримували безкоштовні послуги. Більш того, багато з них навіть приводили своїх дітей.

Тепер клієнтів обслуговує одна перукарка -- 50-річна Флора Гусейнова зі Слов'янська.

"Я за освітою вихователька дитячого садка, -- розповідає пані Флора. -- Проте свій професійний шлях я почала як продавчиня у власному магазині. Життя склалося так, що з початком великої війни моя родина та я залишили рідне місто. Чесно кажучи, навіть не підозрювала, що в свої 50 років знову сяджу за навчання і стану перукаркою. Тепер я працюю в хабі три дні на тиждень з 9 до 17 години. Кожного дня обслуговую п'ять клієнтів, які попередньо записуються на стрижку по телефону. Тут я почуваюся справді комфортно, адже отримую задоволення від своєї роботи. Я не лише роблю людей красивими, але й спілкуюся з ними; вони часто діляться своїми переживаннями, радощами та сумом. Я тут не тільки як перукарка, а ще й як психологиня, адже іноді потрібно просто втішити чи вислухати."

Крім безкоштовних стрижок, волонтери з Тернополя також організували цех, в якому виготовляють подушки, білизну та адаптивні сорочки для військових. "Тож, коли у Флори вихідні в перукарні, вона приєднується до роботи на користь наших захисників, займаючись шиттям у цеху", - зазначає Анна Мрічка.

Related posts