Згідно з даними ISW, у Росії збільшується невдоволення президентом Путіним через операцію ЗСУ в Курській області.
У Росії посилюється невдоволення президентом Володимиром Путіним і керівною владою на тлі української операції в Курській області, повідомляє Укрінформ з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW). Кремль намагається виправити ситуацію за допомогою складної інформаційної кампанії.
Згідно з даними, оприлюдненими російським державним фондом "Громадська думка" 30 серпня, результати опитування, що проводилося 25 серпня, виявили, що 28% респондентів були незадоволені або обурені діями російської влади протягом останнього місяця. Для порівняння, в опитуваннях, здійснених фондом 11 серпня та 28 липня, цей показник становив 25% та 18% відповідно.
Згідно з аналітичними даними, рівень невдоволення не досягав такого піку з моменту опитування в листопаді 2022 року, яке проводилося через місяць після введення непопулярної часткової мобілізації в Росії.
Російський державний Центр вивчення громадської думки (ДЦВГД) зафіксував зниження рейтингу Путіна на 3,5% (до 73,6%) з 12 по 18 серпня. За інформацією ISW, це найбільше падіння навіть за оцінками кремлівських соціологів від початку масштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
За результатами останнього опитування ДЦВГД, опублікованого 30 серпня, було зафіксовано подальше зниження рейтингу підтримки Путіна на 1,2%, що становить 72,4% у період з 19 по 25 серпня.
Згідно зі звітом ISW, результати опитувань, проведених російськими державними соціологічними агентствами, не демонструють значного рівня невдоволення та не відображають достовірно реальний стан суспільних настроїв у Росії. Водночас, ці опитування вказують на те, що Кремль усвідомлює необхідність визнання факту збільшення суспільного невдоволення після початку вторгнення України в Курську область.
На думку експертів, Кремль, ймовірно, розраховує, що часткове визнання невдоволення в суспільстві допоможе йому уникнути звинувачень у недооцінюванні занепокоєння росіян через дії ЗСУ в Курській області.
"Схоже, Кремль розпочав складну інформаційну кампанію, спрямовану на виправдання перед своєю внутрішньою аудиторією того, чому Росія віддає перевагу продовженню наступальних операцій на сході України, а не терміновому видворенню українських військ з Курської області, і обмежене визнання невдоволення може бути частиною цієї кампанії", - зазначається у звіті ISW.