У столиці України, Києві, пройшов ювілейний 10-й Київський міжнародний економічний форум 2024 року.
Цього року, 7 листопада, захід зібрав понад тисячу гостей. У 16 панельних дискусіях взяли участь більше ста спікерів, серед яких були підприємці, топ-менеджери, представники міжнародних організацій, аналітики та урядовці. Вони обмінювалися думками про роль України в глобальній економіці, залучення інвестицій в умовах триваючої військової агресії, розвиток оборонних технологій та перспективи енергетичної системи.
Президент України Володимир Зеленський виступив перед учасниками Форуму з відеозверненням. Він зазначив, що підприємства будуть інтегровані в економічну складову національного плану досягнення перемоги.
"Ми закликали представників бізнесу взяти участь у створенні внутрішнього плану, орієнтованого на економічний розвиток. Перший віце-прем'єр та Міністр економіки України Юлія Свириденко очолює цей процес. Важливо, що стратегічні ідеї підприємців будуть враховані. Крім того, одна з наших основних геополітичних потреб стосується інтеграції в Європу. Це стане основою," - зазначив Президент.
"На 2025 рік є абсолютне розуміння, як ми будемо закривати дефіцит бюджету. Ми продовжуємо програму Ukraine Facility з Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом. 50 мільярдів доларів (прим. - конфіскованих активів Росії), які ми отримаємо від країн G7, від Європейського Союзу, будуть нашим резервом, подушкою безпеки на наступний і навіть наступні роки. Так ми домовилися з МВФ, з нашими партнерами. Це значить, що ми не будемо вдаватися до емісійного фінансування бюджету", - наголосив Прем'єр-міністр.
У першій дискусійній панелі "Спільне майбутнє України та Європи" взяли участь Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко, Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Міністр економіки та енергетики Латвії (2014), Міністр освіти та науки Латвії (2013-2014) В'ячеслав Домбровскіс і Генеральний секретар Міжнародної торгової палати (ICC) Джон Дентон.
"Інтеграція України до Європейського Союзу принесе вигоду не лише Україні, але й всій Європі. Наша країна володіє запасами критично важливих ресурсів, які є дефіцитом для ЄС, а також розвиває потужний оборонно-промисловий комплекс. Ми здатні і прагнемо заміщати частину імпортних товарів у ЄС продукцією, виготовленою в Україні, що сприятиме зміцненню стратегічної автономії Європи. Для досягнення цієї мети ми впроваджуємо ряд ініціатив, зокрема програму "ІЗроблено Україні", щоб стимулювати виробництво, залучати інвестиції в реальний сектор та збільшувати експорт не сировинних товарів," - підкреслила Юлія Свириденко.
"Ми зараз бачимо, як під час повномасштабної війни у нас розвиваються технології. Візьмемо defense tech: на початку у нас було 7 компаній, які створювали дрони, а зараз їх вже 500. І ми бачимо, що їх кількість зростає щотижня. Але вони самі по собі не виникають, їхня поява залежить від стимулів, від умов", - сказав Михайло Федоров.
"Ювілейний КМЕФ довів, що ми здатні ефективно реагувати на виклики, об'єднуючи різні групи для розвитку України. Ця платформа стає місцем зустрічі бізнесу, держави та громадянського суспільства для генерації ідей. Дискусії цього року були насиченими, часто емоційними, але вкрай продуктивними. Ми вже маємо чітке бачення основних напрямків та підходів до роботи. Я висловлюю надію, що наші плани стануть реальністю, і наступного року ми знову зберемося на цій платформі для обговорення досягнень", - зазначає Юрій Пивоваров, генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму.
Під час однієї з дискусійних панелей засновник холдингової компанії UFuture та ініціатор КМЕФ Василь Хмельницький підкреслив, що ключ до успіху країни полягає у тісній співпраці між державними структурами та бізнесом.
"Для того щоб швидко наздогнати Польщу або Китай, необхідно об'єднати зусилля бізнесу та держави. Я розумію, що ця ідея може бути спірною, але для створення 10 тисяч заводів і підприємств без співпраці з урядом це просто неможливо. Завдання надзвичайно складне — бізнес та влада повинні діяти як одна команда. Нам терміново потрібні нові підприємці, а в навчальних закладах слід запровадити курси з підприємництва. Якщо ми прагнемо економічного прориву, уряд повинен інвестувати в освіту та створити сприятливі умови для бізнесу та інвесторів," — підкреслив Василь Хмельницький.
Також Василь Хмельницький наголосив на важливості ухвалення рішень у складних ситуаціях: "Якщо в бізнесу немає економіки - продавайте його, навіть зі збитком, і рухайтеся вперед. У мене був LvivTech.City, дуже гарний проєкт. Але через два роки після початку війни я продав його зі збитком, покрив кредити, проінвестував в UNIT.City і продовжую розвиватися".
Київський міжнародний економічний форум є одним із найзначніших міжнародних заходів у Східній Європі, що збирає разом бізнесменів, державних діячів та представників суспільства для обговорення важливих економічних питань і глобальних тенденцій.
Ви можете переглянути записи дискусійних панелей форуму на YouTube каналі КМЕФ.
Основні партнери: UFuture, Mastercard, Нова пошта, AEQUO, ФРНГ, Група Нафтогаз.
Партнери: Biopharma, INTERPIPE, Перший Український Міжнародний Банк, агрохолдинг МХП, Епіцентр, ПриватБанк, ДТЕК, Lamel, Ajax Systems, Biosphere Corporation, Sense Bank, Kernel, Vodafone, OKKO, Метинвест, Dovgiy Family Office, BGV Group Management.
Партнери програми: ACC (Американська торгова палата в Україні), Центр соціальних трансформацій та поведінкової економіки, GLOBSEC.
Експерт у сфері бізнесу: Forbes Україна
Титульні медіапартнери: Starlight Media, 1+1 media
Медіа-партнери: New Voice, LIGA.net, Інтерфакс-Україна, TAVR Media, РБК-Україна, Kyiv Post, Mind.ua, Delo.ua, The Kyiv Independent, Huxley, Твоє Місто.