Трамп дотримується підходу до переговорів, який можна охарактеризувати як "стратегічна невизначеність". Багато людей вважають це божевільною ідеєю.


Зараз як гриби після дощу зʼявляються зливи інформації про різноманітні мирні плани. Що насправді про них відомо на сьогодні?

У штабі Дональда Трампа існують дві основні концепції, які були висловлені ще раніше. Перша — агресивний план, запропонований Майком Помпео, а друга — квазі-фінська модель, розроблена аналітичним центром AFPI (America First Political Institute), що став притулком для колишніх членів адміністрації Трампа.

Ці концепції є абсолютно протилежними одна одній. І, як я вже згадував, їх висловили особи, які знаходяться в оточенні Трампа. Відсутність Помпео в новій команді Трампа не має жодного значення. План є лише однією з можливих стратегій (полюсів) його підходів до України. Хто його створив не є суттєвим.

2. Перш ніж аналізувати ці підходи, ми маємо знати: Трамп сповідує переговорну концепцію "стратегічної невизначеності". І вона передбачає максимально широкий спектр переговорних опцій на кожному етапі переговорів. Багато хто вважає це божевіллям (авантюрності йому справді не займати). Але саме ця широта спектру варіантів рішень максимально довго тримає візаві в напрузі.

3. Які цілі переслідує Путін у процесі переговорів?

Основними аспектами є три ключові позиції: НАТО, межа конфлікту та часткове скасування санкцій. Всі інші питання є додатковими. Безумовно, він висуватиме багато інших вимог. Проте найважливіше в іншому: він прагне зробити Україну останнім етапом у переговорах, попередньо виставивши на обговорення такі питання, як Іран, КНДР, КНР, а також уран з Нігеру тощо.

Нашій дипломатії необхідно вкласти всі можливі зусилля, щоб відновити нашу присутність у центрі міжнародних переговорів. Це є одним із найважливіших викликів, що стоять перед нами.

4. Ініціатива Помпео передбачає постачання зброї Україні у випадку, якщо Путін продовжить висувати нові вимоги. Саме тому, російське Міністерство закордонних справ цього тижня акцентувало увагу на цій темі, визначивши її як одну з ключових червоних ліній.

5. Структура AFPI включає в себе такі елементи:

6. Ми можемо розглянути такий базовий сценарій. Спочатку Трамп слідуватиме стратегії AFPI, висуваючи Україні певні ультимативні вимоги (на цьому тижні один з його представників досить невдало охарактеризував одну з цих позицій як кордони 1991 року). Одночасно аналогічні червоні лінії будуть представлені Путіну, при цьому його попередять, що в разі ігнорування запуститься план Помпео.

7. Ця ситуація є для нас надзвичайно складною, однак досягти вигідніших умов можливо лише через об'єднання еліт з різними політичними поглядами та народу. На жаль, наразі нам видається неймовірним приклад співпраці Дуди та Туска, які змогли домовитися про спільні дії у спілкуванні зі США, незважаючи на очевидні внутрішньополітичні втрати для обох.

Source: Vadym Denysenko via Facebook

Опубліковано за особистою згодою автора.

Related posts