Телескоп "Хаббл" зафіксував зіткнення галактик у віддаленій групі зірок.


Телескоп "Хаббл" представив нову фотографію, що зображує парну взаємодію галактик, розташованих у сузір'ї Волосся Вероніки, на відстані 390 мільйонів світлових років від Землі.

Космічний телескоп "Хаббл" представив світу новий кадр, на якому зображено пару галактик MCG+05-31-045, що взаємодіють одна з одною. Ці галактики розташовані на відстані 390 мільйонів світлових років від нашої планети, у сузір'ї Волосся Вероніки.

Цю інформацію повідомляє Європейське космічне агентство.

Ці галактики є частиною великого скупчення, відомого як Волосся Вероніки, яке налічує понад тисячу відомих галактик, більшість з яких мають еліптичну форму.

Зіткнення між галактиками часто веде до появи еліптичних форм. У ході цих процесів зірки можуть залишатися без змін, проте космічний газ під впливом гравітації стискається та швидко витрачається на формування нових зірок. Проте, коли масивні та гарячі блакитні зірки завершують своє життя, залишаються мізерні запаси газу для створення нових поколінь зірок. У результаті, у спіральних галактиках, які взаємодіють, порушуються звичні орбіти, відповідальні за формування їхніх спіральних рукавів.

Це може призвести до того, що галактика, майже позбавлена газу, перетвориться на еліптичну галактику з старіючими зірками, що обертаються по неузгоджених траєкторіях. Найімовірніше, такий процес чекає й на MCG+05-31-045: меншу спіральну галактику розірве тиск і вона інтегрується у більшу галактику. В результаті утворяться нові зірки, але гарячі блакитні зірки швидко згорять, залишаючи після себе холодні червоні зірки в еліптичній галактиці. Однак цей процес буде тривати мільйони років.

Нагадаємо, що телескопи на Землі зафіксували ознаки існування іншопланетного життя.

Related posts