Загадковий міжзоряний коридор з'явився неподалік від Сонячної системи: до яких світів він нас направляє?


Сонячна система розташована всередині Місцевої бульбашки — унікального простору в космосі, де спостерігається значна розрідженість міжзоряного гарячого газу. Ця область знаходиться в спіральному рукаві Оріона нашої галактики, відомої як Чумацький Шлях. Досі існують лише гіпотези щодо походження цієї зони, що складається переважно з нейтрального водню.

Астрономи нещодавно розкрили форму Місцевої бульбашки, вивчаючи її структуру. У результаті дослідження було виявлено таємничий міжзоряний тунель, що проходить через цю бульбашку. Результати роботи були опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ScienceAlert.

Вважається, що Місцева бульбашка має діаметр близько 1000 світлових років, а температура міжзоряного газу в її межах досягає приблизно 1 мільйона градусів за Цельсієм. У цьому середовищі гарячі атоми водню генерують рентгенівське випромінювання.

Астрономам важко точно визначити структуру Чумацького Шляху, оскільки ми перебуваємо всередині цієї галактики. Подібні труднощі виникають і при спробах окреслити форму Місцевої бульбашки, оскільки Сонячна система знаходиться в її центрі. Проте завдяки рентгенівському космічному телескопу eROSITA вченим вдалося подолати цю проблему. Спостереження, проведені телескопом eROSITA, що знаходиться на відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі, дозволили астрономам створити більш детальну картину Місцевої бульбашки.

Вважається, що Місцева бульбашка була створена завдяки кільком вибухам наднових (так закінчують своє життя масивні зірки, коли їхня зовнішня частина несеться далеко в космос) приблизно 14 млн років тому. Сонячна система, як вважають вчені, абсолютно випадково потрапила в Місцеву бульбашку кілька мільйонів років тому під час руху навколо центру нашої галактики. Про те, яку форму має ця ділянка космосу з більш низькою щільністю, астрономи мали туманне уявлення.

Ознайомтеся з іншими новинами: Ілон Маск запустив у космос науковий проєкт, створений учнями зі Львівщини.

Науковці поділили рентгенівське випромінювання, що виходить з Місцевої бульбашки, на тисячі окремих сегментів, що дозволило їм створити детальну карту цієї аномалії. Дослідження виявило, що Місцева бульбашка розширюється більш інтенсивно в напрямку, перпендикулярному до площини нашої галактики, ніж в паралельному. Фахівці виявили температурні варіації міжзоряного газу в різних частинах міхура, що підкріплює теорію про те, що ця структура виникла внаслідок вибухів наднових зір. Однак науковці вважають, що ці вибухи могли статися лише кілька мільйонів років тому.

Дослідження виявило, що конфігурація місцевого міхура має схожість з формою біполярної туманності, хоча і виглядає дещо нерівно. Приклад вигляду біполярної туманності можна знайти нижче.

Вчені повідомили, що під час вивчення зібраних даних вони натрапили на несподіване космічне явище. Дослідження виявило, що в Місцевій бульбашці присутній міжзоряний тунель, який пробиває шлях через більш холодний міжзоряний газ.

Наразі астрономи не мають чіткої інформації про те, з чим пов'язаний цей тунель. У напрямку його руху розташовані туманності, молекулярні водневі хмари, а також ще одна газова бульбашка. Це означає, що ця ділянка космічного простору нагадує нашу галактику, адже тут присутній розріджений гарячий водневий газ з низькою щільністю.

Нещодавнє відкриття може слугувати підтвердженням теорії, що виникла у 70-х роках XX століття. Згідно з цією теорією, наша галактика, Чумацький Шлях, складається з безлічі гарячих бульбашок, з'єднаних міжзоряними тунелями. Астрономи планують продовжувати свої дослідження, щоб з'ясувати, чи є ця теорія правильною.

Related posts