Глобальні ціни на нафту підвищуються у зв'язку з можливим виникненням конфлікту між Іраном та Ізраїлем | УНН
Глобальні ціни на нафту піднялися на 10% внаслідок загрози загострення конфлікту між Ізраїлем та Іраном. Аналітики очікують, що ціни можуть зрости до $85-100 за барель, якщо Ізраїль завдасть удару по іранським нафтовим установкам.
На тлі загрози нового конфлікту між Іраном та Ізраїлем у світі різко зросли ціни нафту. Про це пише BILD, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що сьогодні світовий ринок нафти перебуває під постійним тиском через ризик ескалації конфлікту між Ізраїлем та Іраном.
Іран, володіючи приблизно 20% глобального видобутку нафти, може стати мішенню для атак з боку Ізраїлю в будь-який момент, що може викликати різке підвищення цін на нафтові ресурси.
А втім, вартість нафти зростає вже зараз: так, барель нафти марки Brent продається за 80 євро, що на 10% більше у порівнянні з початком тижня. Крім того, американська нафта West Texas Intermediate також подорожчала на 10% до 75 доларів за барель.
Папа Франциск висловив заклик до припинення насильства та відмови від помсти у конфлікті на Близькому Сході 6 жовтня 2024 року о 14:01. * 18439 переглядів
Експерти прогнозують, що в разі ескалації конфлікту на Близькому Сході ціни на нафту можуть сягнути понад 85 доларів за барель, а, можливо, навіть досягти позначки в 100 доларів. Це викликане занепокоєннями щодо можливих атак ізраїльських військ на іранські нафтові установки.
Підвищення цін на нафту може відобразитися на ціні бензину. Хоча нині коливання цін на нафту незначно вплинули на вартість пального, фахівці звертають увагу на те, що ситуація може змінитися найближчим часом.
Контекст
Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вже пообіцяв військову відповідь Тегерану на недавні ракетні удари. Водночас президент США Джо Байден закликав утриматися від ударів по нафтовій та ядерній інфраструктурі Ірану.
Напомним
Країни Перської затоки звернулися до Сполучених Штатів із проханням завадити потенційним ударам Ізраїлю по іранських нафтових установках. Вони відмовляються дозволити використання свого повітряного простору для ізраїльських операцій проти Ірану, оскільки побоюються, що це може призвести до загострення конфлікту.