Судно для 1 000 пасажирів: Японія розпочала будівництво найбільшого патрульного корабля в своїй історії.
Багатоцільове патрульне судно MPPV може бути використане у військових цілях, зокрема, для евакуації цивільних на випадок збройного конфлікту з Китаєм.
Японія планує створити багатоцільове патрульне судно (MPPV), яке стане найбільшим у флоті Берегової охорони країни (JCG). Для реалізації цього проекту виділено 3,43 млрд єн (приблизно 24,3 млн доларів), а старт будівництва намічено на 2025 рік. Цю інформацію 17 вересня оприлюднило видання Naval News.
Головна мета MPPV полягає в забезпеченні активної участі в заходах з ліквідації наслідків масштабних природних катастроф, включаючи землетруси та цунамі. Це судно слугуватиме мобільною платформою для надання допомоги, транспортування вантажів, евакуації потерпілих і навіть організації тимчасового медичного закладу.
Також його планується використовувати в якості безпечної основи під час організації значних міжнародних подій, таких як саміти G7, Олімпійські ігри та виставки World Expo.
MPPV також матиме стратегічне значення для евакуації цивільних осіб у разі воєнного конфлікту, зокрема, у разі можливого вторгнення Китаю на Тайвань або південно-західні острови Японії.
У такому контексті Берегова охорона Японії планує зосередитися на операціях з евакуації, оскільки Сили самооборони будуть зайняті бойовими операціями.
Одночасно, згідно з його класифікацією як патрульного судна, воно не матиме озброєння, а його дизайн буде схожим на великий вантажний корабель або пором.
Довжина нового багатоцільового патрульного корабля (MPPV) складе 199 метрів, а його водотоннажність досягне 30 000 тонн, що зробить його найбільшим судном в історії японської берегової охорони. Корабель буде здатний вміщувати до 1 000 осіб і перевозити значну кількість техніки. Крім того, судно отримає спеціально обладнану палубу, яка дозволить одночасно здійснювати зліт і посадку двох гелікоптерів, а також ангар для зберігання ще трьох вертольотів.
"Японія має намір розпочати зведення MMPV у 2025 році, а його введення в експлуатацію прогнозується на 2029 фінансовий рік. Місце, де планується його розгортання, наразі ще не встановлено," -- зазначили експерти.
Раніше була надана інформація про те, що в Японії презентували новий концепт підводного човна для Сил самооборони на морі, оснащеного системами вертикального запуску. Цей проект включає в себе технології, що забезпечують високу ступінь невидимості, потужні засоби для виявлення цілей та вдосконалену маневреність субмарин.