Розроблено сонячні панелі з ефективністю 31,2% — принцип їхньої роботи.


Нові сонячні панелі змогли зберегти приблизно 80% своєї первісної продуктивності протягом 1700 годин роботи.

Науковці створили інноваційний фотоелемент з вражаючою ефективністю 31,2%. Цей пристрій базується на тандемному композиті з перовскиту та кремнію, що може стати основою для розробки більш продуктивних сонячних панелей, повідомляє interestingengineering.com.

Елемент був створений завдяки спільним зусиллям Університету науки і технологій короля Абдалли (KAUST) та німецького науково-дослідного інституту Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB). Команда досягла підвищення ефективності, інтегрувавши двомірні шари перовскіту в нижню частину інтерфейсу. Ці вдосконалення сприяли збільшенню продуктивності тандему з покриттям з лез до 31,2%.

Тандеми перовскіт-кремній довели свій високопродуктивний потенціал, і багато фотоелементів на їхній основі тепер досягають ефективності понад 30%, пояснили вчені. Пристрої демонструють поліпшені характеристики завдяки контактній пасивації з використанням 2D-перовскітів.

Дослідники вирішили застосувати покриття з лез замість традиційного центрифугування, оскільки останнє стикається з проблемами масштабування, що ускладнює комерційне впровадження методу. В особливості, таке покриття було використано для створення 3D-шару перовскіту. Як результат, команда розробила інкапсульований тандемний пристрій площею 1 квадратний сантиметр, використовуючи підкладку з оксиду індію-олова (ITO). Конструкція включає кілька шарів, серед яких аморфний кремній (a-Si), кристалічний кремнієвий поглинач, а також прозорий задній контакт з оксиду індію-цинку (IZO). Крім того, пристрій містить двовимірний (2D) шар перовскіту, тривимірний (3D) шар перовскіту та шар йодиду п-фенілендіамінія (PDAI).

За стандартних умов освітлення тандемна комірка зберігала приблизно 80% своєї початкової ефективності протягом 1700 годин за інтенсивності в 1 сонце.

Унікальна стратегія, що поєднала надійний перовскитовий компонент з нижнім 2D-інтерфейсом, дозволила вперше отримати сертифікацію для тандемних елементів з лезковим покриттям, досягнувши ефективності 31,2%, що була зафіксована в Інституті систем сонячної енергетики Фраунгофера (ISE), як повідомили дослідники.

Для порівняння: на сьогоднішній день найпродуктивнішим тандемним модулем є елемент з ефективністю 34,6%, який був представлений китайською компанією Longi у вересні.

Ми вже обговорювали, чому осінь є ідеальним періодом для вкладень у сонячну енергетику. Ось чотири причини, чому зараз найкращий момент, щоб звернути увагу на екологічні рішення та модернізувати свій житловий простір.

Related posts