"Синьо-жовті" здобули перемогу на Європейському чемпіонаті з кікбоксингу: деталі - Спорт | Експрес онлайн
Наші атлети вибороли 36 медалей на континентальному чемпіонаті, що проходив в Афінах.
Цього року континентальний чемпіонат проходив у Греції. Особливістю цього турніру стало те, що в його рамках відбувалася розподіл ліцензій на Всесвітні ігри 2025 року — подію, що є аналогом Олімпіади для видів спорту, які не входять до олімпійської програми.
На чемпіонат Європи завітали представники 41 держави. Протягом шести днів учасники в різних вагових категоріях змагалися за медалі та ліцензії. Українські спортсмени здобули вражаючі 36 медалей – 12 золотих, 11 срібних і 13 бронзових. Завдяки цим досягненням "синьо-жовті" зайняли перше місце в загальному заліку команд. І це не єдине їхнє досягнення.
"Виступ наших атлетів вразив усіх нас, перевершивши найсміливіші прогнози," - зазначає Ольга Павленко, президент Національної федерації кікбоксингу України WAKO. "Чесно кажучи, ми навіть не сподівалися на такі дивовижні результати. У країні, що переживає війну, де чоловіків не випускають за кордон, ми все ж змогли підготуватися, перетнути кордон і здобути перемогу." (Усміхається). Загалом на цьогорічному Євро змагалися 1116 спортсменів з 41 країни. Наша команда, що складалася з 76 кікбоксерів, зайняла перше місце.
-- Це був ліцензійний чемпіонат Європи. Чи вдалось вибороти перепустку на Всесвітні ігри?
-- На відміну від інших видів спорту, де ліцензії можна здобувати впродовж року-двох і на різних змаганнях, у нас лише один ліцензійний турнір -- цей чемпіонат Європи. Тобто це перший і останній шанс відібратися на Ігри. Тому ми їхали на Євро з трьома завданнями: здобути ліцензії, показати хороший результат з мінімальними травмами спортсменів і обкатати перспективну молодь. З усіма завданнями ми впорались на відмінно, а через останнє навіть отримали приємний шок.
Яке значення ви вкладаєте в це?
19-річний Андрій Сурага став чемпіоном світу серед юнаків. Ми вирішили випробувати його на чемпіонаті Європи серед дорослих, щоб побачити, як він впорається у компанії більш досвідчених спортсменів. Очікувань на медалі не було, але він вразив усіх, завоювавши золото. Що тут скажеш? Справжній боєць! Щодо ліцензій, то на весь континент було виділено лише 12 перепусток, а нам вдалося отримати чотири — це третина від загальної квоти Європи! Таким чином, ми стали першими за цим показником (ліцензії отримали Роман Щербатюк (+91 кг), Дар'я Іванова (52 кг), Аліна Мартинюк (60 кг) та Гліб Мазур (63,5 кг). — Авт.).
Ми сподівалися отримати п'яту ліцензію в категорії до 75 кілограмів. Нашим представником там був надзвичайно талановитий боксер Павло Михайлиця з Тернополя. На жаль, він отримав сильний боковий удар у голову і вибув з бою через нокаут. Тепер нам необхідно впродовж трьох місяців надати міжнародній федерації офіційні документи, що підтверджують його лікування та повне одужання. Цим питанням дуже пильно займаються. Що стосується інших спортсменів, то вони всі почувають себе добре, за винятком незначних синців і невеликих порізів.
ДО РЕЧІ
Національна збірна України з греко-римської боротьби на міжнародному турнірі Bill Farrell Memorial у Нью-Йорку (США) теж показала чудові результати, здобувши 11 нагород -- п'ять золотих, чотири срібні і дві бронзові. Чемпіонами змагань стали Віктор Петрик (63 кг), Максим Лю (67 кг), Парвіз Насібов (72 кг), Ірфан Мірзоєв (77 кг) та Артур Овсепян (87 кг). Ці змагання відкривали новий сезон у боротьбі й стали першим офіційним турніром для наших борців після Олімпіади у Парижі. І "синьо-жовті" показали, що готові до нових випробувань.