Швейцарія залишила свої погляди на Україну незмінними, заявив посол.
Дипломат повідомив, що Швейцарія не підписала жодних комюніке і не приєдналася до них після зустрічі, яка відбулася між Китаєм і Бразилією.
Швейцарія незмінно дотримується своєї позиції стосовно мирного вирішення конфлікту, який Росія розв'язала проти України. Всі пропозиції щодо миру повинні повністю відповідати міжнародному праву та Статуту ООН. Про це заявив посол Швейцарії в Україні Фелікс Бауманн в інтерв'ю, яке було опубліковане агентством Інтерфакс-Україна у п'ятницю, 4 жовтня.
Дипломат зазначає, що у зв'язку з цим питанням "з'явилося деяке непорозуміння".
"По-перше, Швейцарія не стала учасником і не підписала жодних комюніке, виданих після зустрічі, що відбулася між Китаєм і Бразилією минулого тижня в рамках сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку. По-друге, ми були присутні на цій зустрічі в ролі спостерігачів. І, нарешті, важливим є те, що Швейцарія не змінила своєї позиції," - зазначив посол.
За його словами, швейцарська позиція "залишається абсолютно чіткою: будь-яке рішення у відповідь на повномасштабну військову агресію Росії проти України має повністю поважати міжнародне право, Статут ООН і, зокрема, територіальну цілісність і суверенітет України".
Одночасно він підкреслив, що, згідно з позицією Швейцарії, слід оцінювати всі пропозиції щодо миру, які дотримуються зазначених основних принципів.
"Це саме те, що ми змогли спостерігати в фінальному комюніке Першого глобального саміту миру в Україні, який проходив у Швейцарії в червні. Саміт став результатом попередніх обговорень, заснованих на українській Формулі миру та інших мирних ініціативах, що відповідають міжнародним нормам і Статуту ООН," - зазначив Бауманн.
Він зазначив, що у зв'язку з цією позицією Міністерство закордонних справ Швейцарії ухвалило рішення виступити спостерігачем на зустрічі, яку організували представники Китаю та Бразилії.
На його думку, дане рішення було прийнято з тієї причини, що Швейцарія вважає за необхідне піднімати питання миру в умовах війни, яка викликає значні страждання та втрати.
"І це те саме, що ми зробили в червні в Бюргенштоку, коли зібрали широке коло країн для того, щоб обговорити перспективи мирного процесу. Але позиція Швейцарії не змінилася. І нічого не повинно вирішуватися про Україну без України", - резюмував дипломат.
Досі у Швейцарії висловлювали підтримку "мирному плану" Китаю та Бразилії, який спрямований на вирішення конфлікту. Однак варто зазначити, що в цьому плані не міститься посилання на Статут ООН, а також відсутня пряма згадка про територіальну цілісність України.
Після цього у Києві висловили розчарування через підтримку Швейцарією "китайсько-бразильського консенсусу" щодо України й закликали всі країни, які підтримують міжнародне право і статут ООН, уникати участі в подібних ініціативах.