Посол повідомив, що Швейцарія не приєдналася до комюніке, що стосується "мирної ініціативи", запропонованої Китаєм та Бразилією.
Цю інформацію надає РБК-Україна, зокрема, посилаючись на слова посла Швейцарії в Україні Фелікса Бауманна, які він висловив в інтерв'ю для "Інтерфакс-Україна".
"Я думаю, що тут виникло певне непорозуміння. Перш за все, Швейцарія не приєдналася й не підписала жодних комюніке після зустрічі, яку провели Китай і Бразилія минулого тижня на полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. По-друге, ми були на зустрічі, але як спостерігачі. І третій важливий пункт: Швейцарія не змінила своєї позиції", - сказав Бауманн.
За його словами, Швейцарія дотримується абсолютно ясної позиції: будь-яке рішення у відповідь на широкомасштабну військову агресію Росії проти України повинно повністю відповідати міжнародному праву, Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також зберігати територіальну цілісність і суверенітет України.
Проте представник Швейцарії зазначив, що, на його думку, до всіх мирних ініціатив слід підходити з урахуванням зазначених ключових принципів.
"Цю ж думку ми спостерігали в остаточному комюніке Першого глобального саміту миру в Україні, що проходив у Швейцарії в червні. Саміт був організований на основі попередніх обговорень, заснованих на українській формулі миру та інших мирних ініціативах, які відповідають міжнародному праву та Статуту ООН", - підкреслив Бауманн.
Він роз'яснив, що на основі цієї позиції Міністерство закордонних справ Швейцарії ухвалило рішення приєднатися до зустрічі в статусі спостерігача, яку ініціювали представники Китаю та Бразилії.
Окрім цього, згідно з думкою дипломата, це рішення було прийнято, оскільки Швейцарія вважає, що "обговорення миру є особливо важливим у часи війни, яка приносить значні страждання і втрати".
"Це нагадує те, що ми здійснили в червні в Бюргенштоку, коли залучили багато країн для обговорення можливостей мирного врегулювання. Однак позиція Швейцарії залишається незмінною. Нічого не повинно вирішуватися стосовно України без участі самої України", - зазначив посол.