Санкції призупинили реалізацію найбільшого проекту з випуску зрідженого природного газу в Росії.
З серпня Arctic LNG 2 здійснив відвантаження восьми партій зрідженого природного газу, але жодна з цих партій не була реалізована. Це сталося, незважаючи на те, що компанія Новатек пропонувала знижки, які сягали 40% від ринкових цін.
Наймасштабніший проект у Росії з виготовлення зрідженого природного газу - Arctic LNG 2 компанії Новатек - призупинив свою діяльність через новий етап американських санкцій. Як повідомляє Bloomberg, з посиланням на обізнані джерела, це сталося нещодавно.
Завод, який коштував $25 млрд та зводився майже десять років, не може знайти покупців на свій газ, в результаті чого у нього накопичуються нерозпродані запаси. У жовтні Новатек знизив видобуток газу для Arctic LNG 2 до 5,3 млн кубометрів на добу, що більш ніж удвічі нижче за рівень вересня (12,1 млн кубів на день).
Комерційне зрідження газу на заводі зупинилося, продовжуються лише операції, необхідні для підтримки його технічного стану. З серпня Arctic LNG 2 здійснив відвантаження восьми партій зрідженого природного газу, але жодна з цих партій не була реалізована. Це сталося, незважаючи на те, що компанія Новатек пропонувала знижки, які сягали 40% від ринкових цін.
Покупці газу побоюються приймати підсанкційні танкери з Arctic LNG 2. Тоді як сам завод Новатека потрапив під американські обмеження у листопаді минулого року, після чого іноземні акціонери заморозили свою участь, а південнокорейська верф відмовилася постачати газовози льодового класу.
Відповідно до проекту Arctic LNG 2, передбачалося, що три технологічні лінії забезпечать виробництво 19,8 мільйонів тонн зрідженого природного газу щорічно.
Не так давно з'явилася інформація про те, що провідний російський виробник скрапленого природного газу, компанія Новатек, зупинила виконання своїх планів щодо будівництва нових заводів для зрідження природного газу в Мурманську та Сабетті.
Ми також інформували, що компанія Новатек зупинила функціонування свого найсучаснішого заводу Arctic LNG 2 внаслідок санкцій та дефіциту танкерів для зрідженого природного газу.