Саакашвілі: Іванішвілі здійснив нечувану за всю історію Грузії зраду | Еспресо


Міхеіл Саакашвілі, колишній президент Грузії, який наразі перебуває у в'язниці, прокоментував слова Бідзіни Іванішвілі, почесного лідера партії "Грузинська мрія", яка нині при владі. Іванішвілі висловив думку про можливу потребу вибачення за події 2008 року, коли Саакашвілі боровся з російськими військами.

Свою позицію із даного питання Саакашвілі представив у неділю, 15 вересня 2024 року, в себе на фейсбуці.

Вчора, 14 вересня, Іванішвілі вчинив безпрецедентну зраду для Грузії. Хоча в минулому країну вражали зрадливі феодали, таких зрадників серед правителів ще не було. У своїй промові він спробував виправдати агресію Росії, масові вбивства та руйнування населених пунктів. Це є образою для пам'яті героїв, які віддали своє життя за нашу країну, - підкреслив експрезидент.

"Замість того, щоб вимагати від Росії вибачень за ті нещастя, які вони завдали нашій країні, він вимагав від грузин вибачень перед завойовником. Ми ще довго не зможемо відмитися від цієї ганьби", - додав Саакашвілі.

У зв'язку з цим колишній президент Грузії закликав співгромадян на парламентських виборах 26 жовтня "дати гідну відповідь цій непрощенній зраді".

14 вересня в місті Горі пройшов передвиборчий мітинг, на якому виступив грузинсько-російський олігарх і політичний діяч Бідзіна Іванішвілі.

Ознайомтеся також: Політолог Сушко зазначає, що суспільство Грузії охоплене страхом війни, коментуючи заяву Іванішвілі про вибачення за конфлікт 2008 року.

"Після завершення виборів 26 жовтня, коли буде покарано тих, хто розпочав війну, і всі, хто винен у знищенні грузино-осетинських зв’язків і співіснування, отримають належну юридичну відповідальність, ми обов'язково знайдемо в собі сили вибачитися за те, що у 2008 році зрадницький 'Національний рух' спричинив страждання наших осетинських братів і сестер. Оскільки прощення є одним із основоположних принципів нашої християнської віри, я, безумовно, вірю, що братовбивчий конфлікт, розв'язаний ворогами Грузії, завершиться історичним актом взаємного прощення та щирим примиренням," – зазначив він.

Крім того, олігарх закликав Грузію дотримуватися "правильної позиції" стосовно Росії.

У серпні 2008 року Росія використала провокацію, організовану сепаратистами Південної Осетії, щоб розпочати збройну агресію проти Грузії, обґрунтувавши свої дії терміном "примус до миру".

В такий спосіб було задіяно сценарій гібридної війни.

Все почалося 1 серпня, коли військові з Південної Осетії атакували офіцерів грузинської поліції та відкрили вогонь по грузинських селам. Як з'ясується згодом, керівництво цією операцією здійснював Микола Панков, заступник міністра оборони Російської Федерації.

7 серпня тодішній президент Грузії Саакашвілі, аби зупинити подальше розгортання конфлікту, вирішив піти на компроміс та, під час виступу по телебаченню, пообіцяв автономію Осетії, амністію учасникам боїв і проголосив одностороннє припинення вогню. Однак це не входило в плани Москви, і вже наступного дня, 8 серпня 2008 року, РФ почала вторгнення.

Related posts