Зруйновані вбиральні та холод: найбільш відома бібліотека в країні не виправдала очікувань історика.
Читання втрачає свою актуальність.
Національна бібліотека імені Вернадського в Києві, що являє собою найбільше книгосховище в Україні, переживає період занепаду. Наприклад, нещодавно було закрито бібліотечно-інформаційний центр Ісламської Республіки Іран, а кількість відвідувачів значно зменшилася.
Цю інформацію опублікував в соціальних мережах український історик та кандидат історичних наук Едуард Андрющенко. Він також займається дослідженням архівів радянських спецслужб і є автором книги "Архіви КГБ. Невигадані історії".
"Вперше з доковідних часів побував у головному корпусі Вернадки.Читачі є. Черг немає", -- написав Андрющенко.
За його словами, під час відключення світла відвідувачів бібліотеки не обслуговують. Коли ж електрику дають, то треба чекати на своє замовлення всього півгодини, а колись і без цих проблем було години дві. Це говорить про те, що відвідувачів в Національній бібліотеці імені Вернадського поменшало.
При цьому Андрющенко зробив акцент на стані деяких приміщень Вернадки і на тому, що всередині дуже холодно.
"Холодно, як завжди. Туалети залишаються в такому ж зношеному стані, як і раніше. Кафе на нижньому поверсі закрите, ковбасу не продають. Бібліотечно-інформаційний центр Ісламської Республіки Іран більше не функціонує," -- з відчуттям розчарування зазначив історик.
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського є найбільшою бібліотекою в Україні за розміром фонду та площею. Вона виконує роль основного науково-інформаційного центру країни та є науково-дослідним інститутом Відділення історії, філософії та права НАН України.
Вона входить у число двадцяти найбільших національних бібліотек планети. Її заснування відбулося 2 серпня 1918 року під назвою Національна бібліотека Української Держави.
Головний корпус Національної бібліотеки розташований за адресою проспект Голосіївський, 3 на Деміївці у Києві. Будівлю книгосховища було введено в експлуатацію у 1989 році. Науково-просвітницький центр займає ділянку 3 гектари, а висота будівлі становить 78,6 метрів. Побудовано воно було у стилі радянської бруталістики.
Головний корпус Вернадки можна умовно розділити на дві основні секції: горизонтальну і вертикальну. У всьому будинку налічується 27 поверхів: вертикальна секція охоплює 23 з них, де розміщується сам книгосховище, тоді як горизонтальна частина, яка займає чотири поверхи, містить адміністративні приміщення, читальні зали та кімнати для проведення конференцій.
Раніше генеральний директор видавництва "Фоліо" поділився з "Телеграфом" своїми думками про те, чому в бібліотеках все ще можна знайти книги російською мовою, а також про те, як видавці наразі намагаються протистояти російськомовним авторам. Як виявилося, швидка адаптація до державної мови у книговиданні, крім військових аспектів і економічної кризи, також значною мірою залежить від фінансів.