Росія перевела ракетний полк до Курщини: аналітики розглянули ризики цього важливого кроку - Новини bigmir)net.
Можливо, Російська Федерація стикається з істотним браком особового складу, що змушує Москву вдаватися до мобілізації навіть професіоналів зі стратегічних військових підрозділів.
ЗМІ повідомляють про відправлення стрілецького полку з ракетних військ Росії до Курської області. Це рішення викликало значний інтерес у військових аналітиків, таких як експерти Defense Express. Виникає враження, що персонал залучають у ролі "штурмовиків", які відповідатимуть за функціонування одного з основних елементів стратегічної ядерної тріади країни. Здається, Росія стикається з серйозним браком живої сили, що змушує Москву мобілізувати навіть фахівців з військових стратегічних підрозділів.
Однак, як зазначають аналітики, необхідно вивчити структуру цієї ситуації. За даними The Military Balance 2024, на початок поточного року в російських ракетних військах стратегічного призначення служило 50 тисяч військовослужбовців, включаючи три ракетні армії. Вони були поділені на 12 ракетних дивізій та 38 ракетних полків.
У цьому матеріалі зазначається, що кожен ракетний полк може включати до дев'яти мобільних пускових установок з міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) "Тополь-М" або "Ярс", а також від шести до десяти шахтних стартових установок, плюс один штаб. Проте, як підкреслюють експерти, склад ракетних військ не обмежується лише працівниками, які займаються запуском і обслуговуванням ракет; до їхнього складу також входять підрозділи, що забезпечують протидиверсійну безпеку. Точна чисельність цих підрозділів залишається невідомою.
Аналітики зазначили, що росіяни багато разів говорили про такі факти. Також повідомлялося, що вони використовують спеціалізовані броньовані машини БПДМ "Тайфун-М" на базі БТР-82А. Згідно з виданням, перша інформація про залучення особового складу ракетних військ до бойових дій проти України з'явилася ще восени 2022 року. Це свідчить про те, що відправлення стрілецького полку російських ракетників у Курську область можна розглядати як прояв лише тимчасових проблем агресора з комплектуванням особового складу.
Читайте також: Британська розвідка: Росія запустила рекордну кількість дронів-камікадзе у вересні по Україні
Варто зазначити, що Путін планує використати саміт БРІКС для розробки нових стратегій, які сприятимуть ескалації конфлікту. До Казані, де проходитиме саміт, прибули тридцять шість світових керівників, серед яких представники Китаю, Індії, Південної Африки та Ірану.