Російська Федерація знову виступила з вимогою повернути НАТО до кордонів, що існували під час Холодної війни. Політолог роз'яснив причини цього кроку.
На даний момент російська сторона перевіряє, як західні союзники реагують на участь Північної Кореї у конфлікті з Україною. Відповідь виявилася "задовільною". Захід знову ігнорує цю ситуацію.
Слова глави російського МЗС Сергія Лаврова, сказані напередодні на Мінській конференції з євразійської безпеки -- про "гарантії безпеки для Росії від 2021 року" -- це якраз про ультиматум щодо повернення НАТО до меж часів Холодної війни.
"Нагадаю, що перед вторгненням до України, росіяни виголошували ультиматуми не українцям, а всьому Заходу. Після того, як російський "бліцкриг" в Україні зазнав невдачі, а російська армія зазнала серйозних втрат, вони кілька років про цей ультиматум не згадували.
Але політика "деескалаторів" з Вашингтону -- "ніхто не повинен виграти" -- дається взнаки. За цей час росіяни оточили себе новими, надійними союзниками (Іран, КНДР тощо), за допомогою Китаю відновлюють військовий потенціал, дестабілізують світ у різних його точках, зрозуміли, що державним тероризмом можна займатися безкарно, а сама по собі теоретична можливість війни до смерті лякає всіх на Заході.
Читайте також: "Як сапер на мінному полі". Путін перевіряє реакцію Заходу на солдатів КНДР, - Зеленський
Тепер вони знову ставлять ультиматум. Знову йдеться про НАТО. Хоча наразі це робиться досить обережно, не варто сумніватися — незабаром це буде висловлено відкрито. Потрібно лише трохи почекати.
Поки що випробовують західних партнерів реакцією на вступ у війну проти України КНДР. Реакція "задовільна". Знову Захід закриває очі на проблему.
Усе, що змогли вичавити західні партнери, це беззмістовні коментарі на кшталт того, що "Україна повинна захищатися від КНДР". Ще одна улюблена тема "партнерів" – це роздуми про "слабкість" північнокорейської армії. Схоже, вони прагнуть таким чином знизити публічну значущість цієї проблеми, мовляв, "нічого критичного" і подібні речі.
Ознайомтеся також з матеріалом: "Це божественний подарунок": радник президента Росії закликав застосувати ядерний арсенал.
Чи не виникала у них думка, що армія Північної Кореї в певний момент може атакувати одну з країн НАТО? Що насправді могло б цьому завадити?
От уявімо, зберуть вони орду з корейських солдат і нашлють на якусь країну НАТО. Як на це реагувати? Завдавати удар по росіянах? По північнокорейцях? Поки у НАТО будуть думати, у них щось захоплять, влаштують локальний геноцид, показавши усьому світу слабкість та неспроможність цієї організації.
І все це стане прямим результатом безглуздої політичної стратегії "деескалації", зазначає Олещук.