Посттравматичний стресовий розлад та інші психічні розлади: фахівці Фонду Ахметова працюють над тим, щоб мінімізувати вплив травматичних переживань війни.


Цю інформацію надає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на прес-службу фонду.

Нещодавно фахівці-психологи Фонду організували серію групових лекцій з теми "Подолання травм, викликаних війною" для вчителів у Краматорську та медичних працівників у Павлограді.

"У кожної людини по-особливому може проявлятися травма війни. У когось можуть бути порушення пам'яті, у когось -- мовлення чи критичного мислення. Комусь буде важко усвідомлювати і навчатися, засвоювати новий матеріал. Можуть бути більш негативні наслідки - прояви ПТСР, депресивні прояви чи різні психічні розлади", - пояснює психологиня Євгенія Головачова.

Психологи мобільних бригад Фонду Ріната Ахметова мають свої власні непрості історії, пов’язані з війною. На початку великого конфлікту донька і мама Євгенії опинилися в окупації. Ворог зруйнував їхній дім, дитина отримала поранення, а мати зазнала контузії. На щастя, обидві вдалося евакуювати. Євгенія, своєю чергою, з перших днів повномасштабного вторгнення невтомно допомагає людям, зокрема в рамках проєкту Фонду.

"Перша психологічна допомога у стресі - це заземлення, дихання, стабілізація стану. Далі - пропрацювання психологічного досвіду. А якщо люди планують працювати довше, то звертаються до психотерапії", - розповідає психологиня.

Ініціатива з надання психологічної підтримки стартувала в 2014 році, а в 2022 році до неї приєдналися мобільні команди психологів. Цього року восени продовжаться виїзди, під час яких фахівці взаємодіятимуть з жителями прифронтових зон, а також з медичними працівниками, соціальними службами, викладачами та старшокласниками.

Понад 1 075 000 жителів України вже отримали психологічну допомогу від Фонду під час війни. Задля цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу "Травма війни".

Related posts