Схожий розвиток подій, як у Курській області, може спостерігатися на територіях Бєлгородської та Брянської областей Російської Федерації.


Нещодавно у західних медіа з'явилась стаття аналітиків Foreign Policy, в якій йдеться про те, що Курська операція українських сил оборони є лише тимчасовим досягненням, яке не призведе до тривалих наслідків.

"Неочікуваний контрнаступ України проти Росії став вагомим моментом у війні: це може бути як безглузде шоу, так і стратегічна помилка з боку Києва. Хоча в короткостроковій перспективі він виявився в основному успішним, важливо також враховувати середньо- та довгострокові наслідки", - відзначають аналітики з Західних країн.

Операція українських сил у Курській області являє собою військові дії, ініційовані Україною для забезпечення власної безпеки на території, контрольованій агресором Росією. 6 серпня українські військовослужбовці перетнули кордон між Україною та Росією та розпочали активні бойові дії в регіоні Курська.

В даний момент військове керівництво Росії перекидає до Курської області свої найбоєздатніші підрозділи з різних фронтових зон в Україні, а також здійснює переміщення цих підрозділів з тилових регіонів, серед яких і Калінінградська область.

Втім, ситуація для росіян складна. Вони намагаються контратакувати, але в тилу в угруповання Сил оборони України на Курщині - інженерно-фортифікаційні споруди, зведені самими росіянами. Це дві лінії ешелонованої оборони. Крім того, українські військові проводять маневровий характер бойових дій - як наступальний, так і оборонний.

Я не виключаю, що українські збройні сили можуть розширити свою зону впливу на території Російської Федерації, зокрема за рахунок Брянської та Бєлгородської областей, які мають історичні зв'язки з Україною. Події, що наразі відбуваються на прикордонних територіях, зокрема активізація українських диверсійно-розвідувальних груп та удари безпілотників ГУР Міністерства оборони України по військових об'єктах і нафтобазах у Брянській області, вказують на можливі наміри України щодо розширення своєї зони безпеки за рахунок російських земель.

Нагадую, що 19 січня в Брянській області Росії після удару безпілотника виникла пожежа на нафтобазі. У Головному управлінні розвідки зазначили, що в Росії продовжуватимуться вибухи та загоряння на нафтобазах і інших військових об'єктах країни-агресора.

У кінці липня медіа Росії повідомили про напад безпілотників у Брянській області. Губернатор регіону, Олександр Богомаз, зазначив, що декілька муніципальних районів, зокрема Вигоницький, Карачевський, Брасовський та Брянський, стали жертвами масштабного нападу.

20 квітня в Брянській області стало відомо про пожежу на електричній підстанції в районі Вигоницька, яка виникла внаслідок удару безпілотного літального апарата. Крім того, раніше, 8 квітня, повідомлялося про атаку безпілотників Головного управління розвідки Міністерства оборони України на Брянський хімічний завод, що спеціалізується на виробництві вибухових речовин.

У листопаді минулого року інформаційні агентства Росії інформували про удар українського дрону по території хімічного заводу, розташованого в селі Сільце Брянського району.

Примітно, що аналогічна інформація про активність українських підрозділів надходить із районів держкордону з Бєлгородською областю РФ. Нещодавно повідомлялося про те, що українські бійці бригади "Спартан" Нацгвардії України перейшли кордон і кілька тижнів вели бої в районі Журавлівки і Нехотіївки Білгородської області.

Останнє засідання російського лідера Володимира Путіна з губернаторами прикордонних регіонів — Курської, Брянської та Бєлгородської областей — також може свідчити про певні зміни в ситуації. На зустрічі, де були присутні представники силових структур, Путін звернувся до губернатора Брянщини, попередивши його про необхідність готуватися до "курського сценарію".

Отже, якщо високопосадовець країни-агресора озвучує подібний прогноз, це може свідчити про ймовірність реалізації курського сценарію й на інших історичних українських землях, що в даний момент є частиною Російської Федерації. Мова йде про регіони, такі як Бєлгородська та Брянська області.

Моніторинг російських територій посилює позицію України в ході переговорів. Сьогодні українська сторона стикається з викликом не допустити реалізації російського плану щодо завершення війни, що передбачає територіальні поступки з боку України.

Нагадаю, напередодні українського наступу у Курській області російський диктатор заявив, що єдиним можливим планом врегулювання війни в Україні є виведення Збройних сил України з контрольованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей - це був, фактично, ультиматум.

Нещодавно головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський поділився досягненнями українських військовослужбовців за три місяці реалізації Курської операції.

Зазначимо, що російські війська покинули Калінінградську область, відправивши своїх солдатів на фронт, зокрема до Курської області, що призвело до зменшення загроз для безпеки Литви.

Related posts