Полярні дослідники продемонстрували пінгвінів, яких нечасто можна зустріти поблизу станції "Вернадського" (відео)
Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на дані Національного антарктичного наукового центру.
Серед тисяч субантарктичних пінгвінів, кількість яких минулого сезону сягнула рекордних 7 000, зараз можна побачити і нових мешканців - пінгвінів Аделі.
Цей вид відрізняється від субантарктичних своїм меншим розміром, чорною головою та незвичними блакитними очима. Субантарктичних пінгвінів можна натомість легко впізнати за червоним дзьобом та білими смугами на скронях.
Хоча пінгвіни Аделі зазвичай обирають для гніздування сусідні острови, деякі з них іноді відвідують острів Галіндез. Їх іноді можна зустріти в околицях станції.
Зазначається, що минулого року тут гніздилися дві пари Аделі, одна з яких навіть мала маля.
Цього ж року біологи вже зафіксували будівництво гнізда однією з пар, і є надія, що скоро з'являться маленькі пінгвінята. Відео із ними поділилася Анна Соіна.
Спостереження за птахами продовжується, і науковці мають надію, що незабаром зможуть продемонструвати нове покоління пінгвінів Аделі.
Українська антарктична станція "Академік Вернадський" знаходиться на острові Галіндез в Антарктиді. Ця станція почала свою діяльність у 1996 році, коли Україна стала її власником після передачі з боку Великобританії.
Станція проводить наукові дослідження в галузях кліматології, біології, геофізики, астрономії та вивчення озонового шару.
Крім проведення наукових експериментів, станція "Вернадський" славиться своїми мальовничими антарктичними краєвидами та колоніями пінгвінів, які оселяються в її околицях. Ця база є однією з ключових наукових установ України, що функціонує без перерви протягом усього року.