Розпочинається напружене суперництво між опозиційними силами та партією "Грузинська мрія", - зазначає Портников.


"Грузинська мрія" фактично проголосила себе переможцем. Проте, важливо, якою буде подальша підтримка опозиційних сил з боку населення Грузії.

Цю інформацію озвучив журналіст Віталій Портников під час ефіру на телеканалі "Еспресо".

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила, що проєвропейська опозиція отримала перемогу на виборах, набравши 52% голосів, не враховуючи голоси діаспори, яка все ще продовжує голосування. Діаспора має можливість висловити свою думку проти партії "Грузинська Мрія" Бідзіна Іванішвілі. Тим часом, Віктор Орбан надіслав листа прем'єр-міністру Іраклі Кобахідзе, вітаючи його з успішним виступом на парламентських виборах з істотною перевагою. Угорський прем'єр підкреслив, що народ Грузії знає, що є найкращим для їхньої країни, і його голос сьогодні був почутий. Варто зазначити, що партія "Грузинська Мрія" має політичні орієнтири, які можна охарактеризувати не стільки як проросійські, скільки як проугорські.

Наразі відбувається значне протистояння між опозиційними силами та партією "Грузинська мрія", на яке всі давно чекали. Портников поділився своїми думками щодо факторів, що вплинули на сьогоднішню ситуацію в Грузії.

Я ніколи не поділяв думку про те, що політичні реформи в Грузії є неминучими. У той час як в Україні багато хто в це вірив і активно обговорював причини успіху Грузії порівняно з нашими невдачами, ми вважали, що наша перша революція — Майдан 2004 року — зазнала поразки, тоді як "Революція троянд" у Грузії стала успішною з погляду результатів та реформ. Проте, як виявилося, це не зовсім так. Як показує практика, політичний курс Грузії може бути кардинально змінений, якщо є відповідне бажання, і це матиме підтримку, щонайменше, половини виборців, навіть на сьогоднішній день. Крім того, грузинська православна церква, яка є вагомою силою, що стримує прогрес суспільства, також підтримуватиме ці зміни. У нас в Україні існує як українська, так і російська церкви, і ми усвідомлюємо, що УПЦ Московського патріархату є консервативною силою. А в Грузії церква чітко інтегрована в орбіту РПЦ і фактично сприяє "Грузинській мрії" в її прагненні зберегти владу. Чому так відбувається? Тому що колишній президент Саакашвілі і його команда були не лише реформаторами, а й вмілими PR-фахівцями, які маскували справжній стан справ у суспільстві під оболонкою успішних реформ.

Голосування стало найнапруженішим за останні роки, оскільки воно перетворилося на політичну боротьбу між тими, хто підтримує євроінтеграцію, і тими, хто виступає за зближення з Росією.

На 17:00 відсоток участі склав 50,6%.

26 жовтня, в розпал голосування, учасники конфлікту активно обмінювалися гучними звинуваченнями.

Зокрема, Каха Каладзе, генеральний секретар партії "Грузинська мрія" та мер Тбілісі, повідомив, що, згідно з попередніми підрахунками, їхня партія, ймовірно, вже забезпечила собі переважну більшість у парламенті Грузії, що складає 76 голосів.

Депутат парламенту Грузії від опозиційної партії "Єдиний національний рух" Георгій Вашадзе заявив, що під час виборів у країні було незаконно затримано п’ять спостерігачів, які представляли проєвропейські сили.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно звернулася до міністра внутрішніх справ Вахтанга Гомелаурі з приводу зростання напруженості на виборчих дільницях, оскільки їй не вдалося зв'язатися з ним або його заступником по телефону.

ЗМІ ж інформували, що біля кількох виборчих дільниць у різних регіонах Грузії сталися сутички між прихильниками різних політсил та напади на пресу.

Вдень будівлю уряду, що наразі під контролем "Грузинської мрії", оточив посилений контингент поліцейського спецназу.

Згодом Саломе Зурабішвілі оголосила про успішний результат опозиційних сил, які прагнуть до інтеграції Грузії в Європейський Союз та НАТО, на парламентських виборах, що відбулися 26 жовтня 2024 року.

Related posts