Переміщення військових сил КНДР до Росії: чому терпіння Пекіна вже вичерпується.
Ще до того, як офіційний Пхеньян вирішив відправити свої війська на підтримку Росії в конфлікті з Україною, Китай висловлював своє невдоволення цими намірами, а також загалом зміцненням відносин Північної Кореї з Москвою. Про це повідомляє портал "Коментарі", посилаючись на статтю Financial Times.
Китай. Зображення: з публічних джерел.
Аналітики звернули увагу на той факт, що минулого тижня президент Китаю Сі Цзіньпін у листі Кіму дякував за привітання з 75-ми роковинами заснування КНР, але втратив традиційне визначення Північної Кореї як "дружньої сусідньої країни". На думку аналітиків, цей жест став сигналом зростаючого невдоволення Пекіна.
В публікації зазначається, що, ймовірно, Кім Чен Ин не виявляє жодної реакції на ситуацію. За інформацією західних союзників, Північна Корея відправила більше 12 тисяч військовослужбовців, які були замасковані під представників етнічних груп з Сибіру, щоб підтримати Росію на фронті. Аналітики вважають, що цей крок лише підсилює тривогу Китаю щодо військового зближення своїх сусідів.
Водночас, на думку деяких аналітиків, Китай може бути таємно задоволений ситуацією, коли Росія надає економічну допомогу Північній Кореї, що раніше була в центрі уваги Пекіна. Проте, якщо виникне необхідність, Китай зможе здійснити вплив на Пхеньян, якщо допомога Росії почне суперечити інтересам Китаю.
Читайте також на сайті "Коментарі" — відправка військових Північної Кореї для участі у конфлікті в Україні є значним порушенням міжнародних норм. Цей крок серйозно загрожує безпеці в Європі та на глобальному рівні. Відповідну заяву зробив Високий представник Євросоюзу Жозеп Борель.
Також видання "Коментарі" повідомляло -- перша реакція Китаю на вступ КНДР у війну проти України: що заявили в Пекіні.