Батько: бути послідовниками Ісуса означає сприймати Боже слово та втілювати його в життя - Vatican News.


о. Яків Шумило, ЧСВВ - Ватикан

Завершення четвертого дня візиту Папи Франциска до Індонезії відбулося зі Святою Месою, яку він очолив у четвер, 5 вересня 2024 року, на центральному стадіоні спортивного комплексу "Gelora Bung Karno". Частина вірян також зібралася на сусідньому меншому стадіоні, де були встановлені великі екрани для трансляції богослужіння. Перед початком служби папамобіль з Папою на борту проїхав між рядами вірних, які зібралися на обох стадіонах. Загальна кількість присутніх перевищила 100 тисяч осіб.

На початку своєї проповіді Святіший Отець підкреслив, що зустріч із Ісусом закликає нас до практики двох основних принципів, які допомагають стати Його учнями: слухати Боже слово та жити відповідно до нього. "Спершу слід слухати, адже все починається з вміння чути, з відкриття себе перед Ним, з прийняття безцінного дару Його дружби. Проте важливо також втілювати почуте в життя, щоб не стати марними слухачами, які обманюють самих себе (пор. Як 1,22); щоб уникнути ризику слухати лише вухами, не дозволяючи зерну Слова прорости в наших серцях і змінити наше мислення, почуття та дії", - зазначив Папа.

Проповідник зазначив, що в прочитаному євангельському фрагменті (Лк. 5,1-11) виразно відображаються два важливі аспекти. У ньому йдеться про те, як люди приходять до Ісуса, аби почути Боже послання. "Ця сцена, що неодноразово зустрічається в Євангелії, підкреслює, що людське серце завжди шукає істину, яка може наситити його прагнення до щастя. Ми не можемо обмежуватися лише людськими словами, світськими критеріями та земними судженнями," - зазначив Святіший Отець. Він додав, що в умовах плутанини і метушні людських висловлювань, ми потребуємо Божого слова, яке "серед безлічі ран і тривог здатне повернути нас до справжнього сенсу нашого життя."

Таким чином, необхідно навчитися слухати єдине спасенне слово - слово Ісуса. "Наше життя віри починається тоді, коли ми смиренно приймаємо Ісуса в човен нашого життя, звільняємо для Нього місце, слухаємо Його слово і дозволяємо Йому ставити нам запитання, потрясати й змінювати нас", - підкреслив Папа.

Папа підкреслив, що ми закликані втілювати в життя Боже слово. "Слово Господа не повинно залишатися лише гарною абстракцією чи викликати короткочасні емоції; воно вимагає від нас змін у сприйнятті, дозволяючи нашим серцям перетворитися у відповідності до Христа. Це слово спонукає нас сміливо кидати сіті Євангелія у безмежне море світу, 'ризикувати' життям, наповненим тією любов’ю, яку Він нам явив і якою сам жив, – зазначив Святіший Отець. – Потужність Його слова закликає нас вирушити в глибину, відриватися від застійних берегів поганих звичок, страхів і посередності, і наважитися на нове життя".

Наступник апостола Петра підкреслив, що в житті завжди існують труднощі та виправдання, які можуть спонукати нас відмовитися від нових можливостей. Проте приклад апостола Петра надихає нас на інші дії. Він, переживши розчарування після безрибної ночі, замість того, щоб впадати в безвихідь і залишатися заблокованим власними невдачами, вирішує послухатися Господа і знову закинути сіті. І тоді відбувається диво: човен переповнюється рибою.

Святіший Отець підкреслив, що довіра апостола Петра до Ісуса слугує для нас яскравим прикладом. Зіткнувшись із завданням створення справедливішого суспільства та просування шляхом миру і діалогу, ми іноді відчуваємо тягар численних обов'язків, які не завжди приносять бажані результати, або тягар власних помилок, які, здається, стають на заваді нашому руху вперед. "Проте, з такою ж скромністю та вірою, як у Петра, ми повинні уникати того, щоб залишатися в полоні наших невдач", - зазначив Святіший Отець. Він додав, що замість того, щоб постійно зосереджуватися на наших невдачах, ми повинні "звернутися до Ісуса та покласти на Нього нашу надію". "Ми завжди можемо ризикнути і знову вийти в море, закинути сіті, навіть якщо пережили ніч розчарувань, коли не впіймали жодної риби", - наголосив він.

На завершення проповідник звернув свій заклик до жителів Індонезії, щоб вони не втомлювалися будувати цивілізацію миру. "Словом Господнім заохочую вас сіяти любов, впевнено крокувати дорогою діалогу, продовжувати практикувати свою доброту і співчуття з притаманною вам усмішкою. Будьте будівничими надії", - заохотив Папа Франциск.

Related posts