Унікальні аспекти процесу збільшення статутного капіталу комунального підприємства | UACRISIS.ORG


Для належного функціонування комунальних підприємств та забезпечення їхньої ефективної діяльності, органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про поповнення статутного капіталу. Це питання врегульовано чинним законодавством України, зокрема, Господарським кодексом України Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" Бюджетним кодексом України та іншими нормативними актами. У зв'язку з цим представникам місцевих рад - засновників, комунального підприємства важливо розуміти правові підстави та особливості спрямування коштів для поповнення статутного капіталу комунальних підприємств, про що йдеться у роз'ясненні експертів Програми USAID DOBRE.

Sure! Please provide the text you'd like me to make unique.

Програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) є дев'ятирічною ініціативою, що реалізується організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма активно співпрацює з 100 територіальними громадами в десяти областях України, надаючи їм необхідну підтримку для використання переваг децентралізації та вирішення пов'язаних із цим викликів. DOBRE забезпечує технічну та матеріальну підтримку громадам, допомагаючи їм впроваджувати відкриті та підзвітні методи управління, реагувати на потреби населення, а також стимулювати активну участь громадян у процесах прийняття рішень та формуванні політики.

Програма DOBRE надає підтримку в різних сферах, таких як стратегічне та просторове планування, фінансове управління, надання муніципальних послуг, розвиток місцевої економіки, зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування, впровадження практик доброго урядування, а також розробка гендерно орієнтованих та молодіжних політик. Протягом 2022-2025 років програма співпрацюватиме з не менше ніж 60 територіальними громадами України, щоб допомогти їм впоратися з наслідками війни, відновити інфраструктуру та сприяти їхньому сталому розвитку. Партнерами консорціуму виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL) та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському економічному університеті (MSAP/UEK) з Польщі.

Related posts