Нове дихання серед льодовиків: на антарктичній станції виявлено перше яйце пінгвіна - Радіо Максимум.


Київстар запускає ексклюзивні номери з новим кодом 077: як купити

У пінгвінів, що мешкають поблизу антарктичної дослідницької станції "Академік Вернадський", було виявлено перше яйце цього року.

Біолог Світозар Давиденко, учасник 29-ї експедиції, виявив "подарунок" від птахів під час моніторингу розмноження пінгвінів. Цю інформацію оприлюднив Національний антарктичний науковий центр.

Цікаво: Вчені відтворили зовнішність жінки, яка жила 400 років тому, і вона нагадує образ вампіра.

Світозар Давиденко регулярно спостерігає за процесом гніздування пінгвінів, щоб виявити зміни в їхньому репродуктивному циклі. Він ретельно оглядає гнізда з метою зафіксувати точні дати. Ця точність дозволяє йому аналізувати, чи відбуваються які-небудь зміни з роками, а також вивчати, як ці зміни пов'язані з зовнішніми факторами, зокрема кліматичними коливаннями.

Полярники очікують на появу пташенят трохи більш як за місяць. А поки що - діляться лайфхаком, як швидко виявити гніздо з пінгвінячим яйцем.

Під час сезону розмноження, коли біологи проводять обстеження місцевості і наближаються до гнізд, пінгвіни зазвичай відступають. Однак, якщо пінгвін поводиться інакше – залишається на гнізді та щільно до нього притискається під час наближення дослідника, це свідчить про те, що у нього є яйце, – зазначив Світозар Давиденко.

На острові Галіндез, що є домом для української станції, гніздяться в основному пінгвіни субантарктичного регіону. У середньому вони відкладають два яйця, проте іноді може бути й три. Як самці, так і самиці по черзі займаються висиджуванням яєць.

Субантарктичні пінгвіни вирізняються своїми великими розмірами та яскравим виглядом серед усіх, що гніздують на острові Галіндез. Вони можуть досягати висоти до 81 см, мають червоний дзьоб, білі плями над очима і виглядають так, ніби вдягнені в елегантний фрак. Ці птахи є теплолюбними, на відміну від інших видів, які віддають перевагу холоднішим умовам.

До слова: Мінцифри показало, як біонічний протез зможе керувати дронами

Related posts