Дослідники виявили причини, чому у альбіносних тварин спостерігається червоний колір очей.


Власне, причина, чому тварини зі світлою шкірою або шерстю мають незвичайний колір очей, пов'язана з тим, що визначає їхній колір, зазначає Успіх in UA.

На планеті існує безліч тварин, які відрізняються незвичайним забарвленням. Це альбіноси – істоти з білою або надто світлою шкірою чи шерстю. Важливо зазначити, що їхні очі мають червоний відтінок. Але що ж стоїть за цим феноменом?

Щоб зрозуміти, чому у тварин з альбінізмом червоні очі, спочатку потрібно зрозуміти, що таке альбінізм. Це генетична мутація, яка не дозволяє клітинам виробляти меланін, пігмент, що зазвичай надає тварині її колір, повідомляє focus

Відсутність меланіну має вплив на весь організм тварини, зокрема й на її зір. Коли очі виглядають рожевими або червоними, це не пов'язано з наявністю пігменту. Насправді, відсутність меланіну дозволяє бачити кровоносні судини через склеру, або білкову частину ока.

Хоча ця риса є досить вражаючою, брак меланіну в очах може викликати певні ускладнення. Справа в тому, що меланін не лише визначає колір очей, а й відіграє важливу роль у їхньому розвитку.

Відсутність цього пігменту може призвести до погіршення зору у багатьох тварин, включаючи труднощі з фокусуванням та сприйняттям глибини.

Деякі тварини демонструють характерну блідість, властиву альбінізму, проте їхні очі не червоні, а на шкірі або шерсті можна помітити білі плями серед звичайного забарвлення. Це явище часто називають частковим альбінізмом, але більш коректним терміном є лейкізм.

На відміну від альбінізму, лейкізм характеризується лише частковим відсутністю пігменту, і ця особливість не завжди має генетичну природу. Мутація, що викликає лейкізм, може виникнути внаслідок ушкодження клітин, відповідальних за виробництво пігментів, яке сталося під час розвитку організму. Це стосується не тільки меланіну, а й інших видів пігментів.

Коли мова заходить про синтез меланіну, генетичні мутації можуть викликати зворотний ефект, що призводить до підвищення рівня цього пігменту. Цей стан відомий як меланізм.

Читайте також: Науковці з'ясували, чи вміють тварини дружити

Хоча меланізм у тварин спостерігається рідше, ніж альбінізм і лейкізм, у певних видах він може бути досить поширеним. Це особливо актуально для котів, оскільки меланізм є звичним феноменом для багатьох порід цих тварин.

Успіх in UA

Дослідники виявили причину, чому альбінські тварини мають червоні очі. Ця інформація вперше буде опублікована на платформі Успіх in UA.

Related posts