У Закарпатті в медичному закладі розпочали експлуатацію гібридної сонячної електростанції.


Російські війська продовжують вражати енергетичну інфраструктуру України, а з наближенням зими та опалювального сезону навантаження на електромережі зростає. В одній з лікарень Закарпаття знайшли ефективний спосіб запобігти перебоям у постачанні електрики. Тут успішно запустили гібридну сонячну електростанцію. Наші журналісти розібралися, як саме вона функціонує.

Денис Яргін, інженер у комунальному некомерційному підприємстві "ЛПУ Міжгірська РЛ":

У нас наявна система, що контролює енергію, отриману від сонячних панелей, для потреб нашого терапевтичного відділу. Ось наш інвертор, який демонструє, скільки енергії споживається з батарей і скільки надходить з електромережі.

Таку гібридну сонячну електростанцію встановили у Міжгірській районній лікарні. На щитовій інженер Денис Яргін перевіряє кількість вироблених кіловатів сонячними панелями за сьогодні.

Денис Яргін, інженер у комунальному некомерційному підприємстві "ЛПУ Міжгірська РЛ":

0,34 кВт сонячної енергії. В даний момент, як ви можете помітити, сонце вже зайшло, але фактичне споживання з системи продовжується, хоча і в мінімальних обсягах. Це потрібно для того, щоб система могла підтримувати стабільний режим у разі раптових коливань електропостачання.

На даху терапевтичного відділення медичного закладу було встановлено близько ста сонячних панелей. Кожен день ці панелі генерують 30 кіловат електроенергії. Лікарня розташована в гористій місцевості, отже, сонячна енергія допомагає забезпечити потреби будівлі, де безперервно функціонує 8 різних відділень.

Руслан Бальцій є керівником Комунального некомерційного підприємства "Лікарня Першого Університету Міжгір'я".

Цифровий рентген-кабінет, мамографічний кабінет та ультразвуковий діагностичний кабінет – всі ці приміщення потребують значних витрат електроенергії. Навіть якщо розрахувати загальну кількість споживаних кіловат, 30-кіловатні панелі здатні забезпечити безперебійне живлення для цього корпусу. Це охоплює не лише медичну апаратуру, але й освітлення, лампи та холодильники.

Ідея впровадження альтернативних джерел енергії в медичних установах обговорювалася давно. Директор закладу вперше ознайомився з функціонуванням подібної сонячної електростанції в одній з європейських лікарень ще п’ять років тому.

Руслан Бальцій є керівником Комунального некомерційного підприємства "Лікарня Першого Університету Міжгір'я".

Те, шо ми виношували в голові ці ідеї, завдяки меценатам, благодійникам, різним програмам нам получилося здійснити вот цю мрію. Наш заклад був відібраний на участь у проєкт, який був нам профінансований нашими французькими партнерами. Сума, якщо я не помиляюся, близько 47 тисяч євро.

Енергетична автономія надасть можливість медикам продовжувати свою роботу, навіть коли відбуваються відключення електрики. Гібридна сонячна станція, яка об'єднує мережеві та автономні рішення, здатна зберігати енергію в акумуляторах. У Закарпатті це вже третій медичний заклад, що отримав комплекти сонячних електростанцій.

Марина Полежаєва, виконуюча обов'язки керівника департаменту інфраструктури, розвитку та обслуговування автомобільних доріг Закарпатської обласної військової адміністрації:

До кінця заплановано встановити сонячні електростанції з акумуляторами, з потужністю 40 кВт ще в 6 закладах охорони здоров'я, в 19 амбулаторіях сімейної практики заплановано встановити акумулятори потужністю від 7 і 5 кв. Проєкт зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя реалізує Міністерство охорони здоров'я.

Додатково, в регіоні понад 5 тисяч сімей застосовують ці панелі для своїх потреб. Це стало можливим завдяки програмі, яка дозволяє мешканцям отримувати фінансову підтримку за встановлення сонячних панелей.

Тарас Триндяк, керівник департаменту економічного та регіонального розвитку Закарпатської обласної військової адміністрації:

У цій програмі передбачено два елементи компенсації. Ми встановили, що фіксована сума складає 20 тисяч гривень за встановлення сонячної електростанції. Крім того, ми додали додаткові кошти, якщо у вас є двонапрямлений лічильник.

Протягом чотирьох місяців функціонування гібридної сонячної електростанції в лікарні Міжгір'я вдалося зекономити більше 200 тисяч гривень на рахунках за електроенергію. Найважливіше, що в ситуації блекауту медичний заклад зможе продовжувати свою діяльність безперервно.

Руслан Бальцій є керівником Комунального некомерційного підприємства "Лікарня Першого Університету Міжгір'я".

Related posts