На сході Франції українських біженців зобов'язали залишити державне житло, повідомляє Le Monde.
Місцеві житлові об'єднання стверджують, що здійснюють ці дії за наказом урядових структур.
На сході Франції українським біженцям наказали покинути надане житло. Про це повідомляє Le Monde.
Зокрема, адміністрація департаменту Мерт і Мозель повідомила переселенців про необхідність залишити свої домівки до завершення жовтня. Це рішення було прийнято у зв’язку зі зменшенням бюджетних видатків на підтримку біженців та надання їм допомоги в процесі інтеграції в французьке суспільство.
Згідно з інформацією, серед 1600 українських біженців, що проживають у регіонах Мерт і Мозель, близько 600 осіб мешкають у квартирах, орендованих за рахунок держави. Серед них більшість становлять пенсіонери, які не здатні влаштуватися на роботу. Це змусило деяких з них повернутися в Україну, навіть у райони, що знаходяться поблизу зони конфлікту.
Водночас після того, як втрутилися у ситуацію правозахисні організації, влада департаменту відклала терміни виселення до кінця грудня.
У публікації зазначено, що українські асоціації відзначили, що в інших частинах Франції "переїзд до нового житла був спланований заздалегідь, проходив гладко і без серйозних напружень". Однак вони підкреслили, що на сході "підтримка через інтеграційні процеси не була достатньою".
У свою чергу, місцеві житлові організації, які ініціюють листи про виселення, підкреслюють, що діють відповідно до вказівок урядових структур.
"У листі, підписаному Асоціацією з прийому та соціальної реінтеграції Мерте і Мозель, зазначається: 'Необхідні заходи, що мають на меті професійну інтеграцію та автономію, були реалізовані недостатньо ретельно, щоб включити вас у загальну інтеграційну програму регіону'."
У подальшій частині листа пропонується тим, хто зацікавлений, знайти індивідуальне рішення для переїзду:
"У разі невдачі, можливо, буде запропоновано перенаправлення до кризового притулку, якщо там є вільні місця."
Як повідомляє УНІАН, федеральний міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер висловив думку про можливість перегляду статусу українських біженців. Це, за його словами, може допомогти зменшити фінансові виплати на їх підтримку та спонукати їх до пошуку роботи. Зокрема, він запропонував залишити українцям статус осіб, які шукають притулок, але без автоматичного нарахування грошових виплат на проживання.
У той же час демограф Олексій Позняк підкреслив, що європейські країни не заперечують проти повернення українських біженців додому. Він зазначив, що Європі потрібні трудові мігранти, а не ті, хто покладається на соціальні виплати.