На передовій спостерігається брак медичних працівників, які спеціалізуються на наданні бойової допомоги.
Більше 70% поранених українських військових після медичного лікування знову стають до служби.
"Ці 70% військовослужбовців можна вважати основою, наріжним каменем нашого військового контингенту", - зазначив у розмові з "Укрінформом" командувач Медичних сил ЗСУ Андрій Казмірчук.
На фронтових територіях існує безперервна потреба у медичних працівниках, незважаючи на те, що їх підготовка триває активно, зазначив він.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ: "Кваліфіковані, відважні, витривалі": Зеленський продемонстрував діяльність військових медиків.
Казмірчук розповів, що бойовий медик перебуває зі своїми побратимами на полі бою, тому це дуже вразлива категорія військовослужбовців, які на сьогодні не підпорядковані Медичній службі Командування Медичних сил.
"Вони підпорядковані підрозділам родів і видів Збройних сил. Тобто комплектацією посад бойових медиків займається підрозділ, а безпосередньою спеціальною підготовкою - ми", - зауважив командувач Медсил.
Більше 75% бойових медиків проходять підготовку в Школі тактичної медицини, яка здійснює навчання відповідно до міжнародних стандартів.
Приблизно 10% військових медиків мають формальну медичну освіту, але на полі бою діють зовсім інші принципи. Основна мета там – врятувати життя, а не займатися лікуванням. Тому ми підкреслюємо, що якщо військовослужбовець отримав належну підготовку, він уже фактично врятований, - зазначив Козмірчук.
Він також зазначив, що у військовій сфері спостерігається значна нестача хірургів та анестезіологів. Це ж стосується і середніх медичних працівників, які спеціалізуються на хірургії, зокрема операційних сестер та спеціалістів, відповідальних за трансфузіологічні процедури.