В Донеччині виявили шахрайську схему у вугільній галузі, оцінену в один мільярд гривень.
Зловмисникам допомагав голова місцевої територіальної громади. Наразі він перебуває за кордоном.
У Донецькій області співробітники правоохоронних органів зупинили незаконну діяльність з видобутку вугілля поблизу шахти Свято-Покровська, що розташована в селищі Курицине Краматорського району. Цю інформацію оприлюднило Державне бюро розслідувань у вівторок, 5 листопада.
У 2021 році одна з компаній отримала ліцензію на проведення геологічних досліджень та дослідно-промислову експлуатацію вугільного родовища, проте так і не розпочала жодних робіт. Цю ситуацію використала група з дев'яти осіб, які займалися технічним забезпеченням видобутку вугілля, охороною території, контролем за діяльністю шахтарів, а також обліком і продажем незаконно видобутого вугілля.
"Вони видобували вугілля на глибині приблизно 80 метрів без необхідних дозволів. Для цього було трансформовано старий, більше не діючий вентиляційний канал шахти Свято-Покровська в шахтний ствол, що слугував для спуску працівників під землю", - зазначено в повідомленні.
Виявлено, що організатор нелегальної діяльності уклав угоду з очільником місцевої громади. Цей посадовець сприяв незаконному захопленню земельної ділянки, на якій здійснювався видобуток вугілля, підробивши документи про її оренду для підприємства, що підпорядковується організатору. Крім того, чиновник забезпечував прикриття нелегальної діяльності на захопленій території.
"З грудня 2021 року до сьогоднішнього дня ця група спричинила державі збитки не менше ніж на мільярд гривень. В даний момент триває процес визначення остаточної суми завданих збитків," - повідомили в Державному бюро розслідувань.
Напередодні було затримано організатора злочинної групи та вісьмох її учасників. Згідно з інформацією Офісу генерального прокурора, правоохоронці здійснили більше 20 обшуків у Києві, а також у Київській, Дніпропетровській і Донецькій областях. Під час цих заходів було виявлено та вилучено понад 1,4 мільйона гривень, засоби зв'язку, чорнову документацію, носії інформації, комп'ютерну техніку, сім автомобілів та інші речові докази, що свідчать про незаконну діяльність.
Зловмисникам висунули обвинувачення у формуванні та активній участі в злочинному угрупованні, перешкоджанні законній підприємницькій діяльності, виготовленні та використанні підроблених документів, а також у незаконному видобутку корисних копалин (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206, ч. 4 ст. 28, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 240 Кримінального кодексу України).
Голові громади висунули обвинувачення в причетності до злочинної організації, а також у перешкоджанні законній господарській діяльності, підробці та використанні фальшивих документів, а також у незаконному видобутку корисних копалин (ч.3 ст.255, ч.4 ст.28 ч.3 ст.206, ч.4 ст.28, ч.3, 4 ст.358, ч.4 ст.28 ч.4 ст.240 КК України). Наразі він знаходиться за межами країни. Розглядається питання про його оголошення в розшук.
Санкції, що містяться в статтях, передбачають можливість ув'язнення на термін до 13 років.
Раніше у Черкаській області правоохоронці затримали учасників угрупування, які підробили документи та захопили завод вартістю понад 160 млн грн. Вони у незаконний спосіб змінили керівника заводу.
Полковнику СБУ пропонували хабар у $1 млн