Депутати висловлюють обурення новим наказом, згідно з яким мобілізують людей з вадами слуху, розумовими недоліками та навіть ВІЛ-позитивних.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Зміни, що були внесені до наказу Міністерства охорони здоров'я України №402, викликали чимало запитань. Відтепер до військової служби можуть бути призвані особи, які мають ВІЛ, відкриту форму туберкульозу, а також ті, що страждають на розумову відсталість.
Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Федієнко висловив своє незадоволення нововведенням у своєму Telegram-каналі, стверджуючи, що члени ТЦК вважають його "абсолютною нісенітницею".
За словами депутата, ТЦК вже почали мобілізувати людей із серйозними захворюваннями. Він розповів, що нещодавно закликали людину з діагнозом "розумова відсталість, часткова атрофія мозку та порушення мови", а також людей з ВІЛ та туберкульозом, що, на його думку, є абсолютно неприйнятним.
Головною проблемою нового наказу Федієнко вважає практично повне скасування індивідуальної оцінки придатності, що раніше дозволяло військовим комісіям приймати рішення про те, хто з призовників є "придатним" або "непридатним" для служби, враховуючи їхній стан здоров'я. Тепер, за його словами, процес проходить під набагато жорсткішою процедурою.
Крім того, депутат додав, що в умовах мобілізації українські роботодавці починають стикатися з проблемою: багато хто не хоче, щоб їхні працівники йшли до армії, бо не буде кому виконувати їхні обов'язки. ТЦК почали обдзвонювати підприємства та повідомляти, що бронювання закінчуються, а працівники, незважаючи на критичну важливість, підлягають мобілізації.
Це веде до парадоксальних обставин: керівники приймають рішення про звільнення працівників, щоб не допустити зупинки виробничого процесу, та намагаються максимально замаскувати факти мобілізації.
Ситуація дійсно ускладнюється, і, як вважає Федієнко, сподівається, що чиновники з Міністерства оборони та Міністерства охорони здоров'я нарешті звернуть увагу на ці питання та внесуть зміни до процесу мобілізації.
Нагадаємо, що можливість уникнути призову в армію - це лише тимчасове рішення: які професії в Україні дозволяють залишитися в мирному житті?
Нещодавно ми обговорювали тему, що термін перестав бути гарантією: українці, які мають бронь, отримують повістки поштою у великих кількостях.
Також, Знай.ua інформував, що частина осіб не завжди є злочинцями: хто під новими нормами не понесе покарання за дезертирство.