Спокійна мобілізація: важлива інформація для військовозобов'язаних при зустрічі з ТЦК
В Україні з 24 лютого 2022 року запроваджено воєнний стан і здійснюється мобілізація. Цей процес часто зазнає змін і доповнень, які важливо враховувати громадянам, що підлягають військовому обов'язку.
Які права та обов'язки повинні знати українці під час взаємодії з представниками ТЦК, повідомляє 24 Канал.
Які документи потрібно мати з собоюУсі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні обов'язково мати при собі документи, що посвідчують особу, а також військово-обліковий документ. Військовозобов'язані мають пред'являти їх на вимогу:
Перелік документів, які зобов'язаний мати військовозобов'язаний / Фокус
До 16 липня 2024 року військовозобов'язані зобов'язані були оновити свої облікові дані. Порушника норми можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
На думку фахівців з громадської організації "Юридична сотня", адміністративне покарання за здійснення порушень під час особливого періоду,
Відповідно до статей 210 та 210-1 КУпАП, адміністративні стягнення можуть бути накладені впродовж трьох місяців з моменту виявлення порушення, але не пізніше одного року з дня його здійснення.
Юристи зазначають, що навіть після самостійного оновлення даних представники ТЦК та СП зберігають право вручати повістки. Ці повноваження залишаються чинними.
Коли чоловіка можуть затриматиНацполіція має право затримати військовозобов'язаного за порушення ст. 210 (порушення правил військового обліку) і 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) КУпАП.
Підстави для затримання військовозобов'язаного / Фокус
Як ТЦК можуть покарати порушниківЗакон вимагає від військовозобов'язаних:
Якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не з'явився до військкомату, ТЦК та СП звертається до суду щодо тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації на строк до виконання або відкликання такої вимоги. Також військком може звернутися до поліції задля затримання порушника.
Представник ТЦК звертається до суду першої інстанції з позовом у межах 30 днів з моменту виникнення підстав. Суд розглядає питання про відкриття адміністративної справи протягом 5 днів з дня отримання позовної заяви.
Суд розглядає позов у письмовому провадженні протягом 30 днів з моменту відкриття справи, а також може провести судове засідання за власною ініціативою або на вимогу сторони.
Тимчасове позбавлення права керування транспортним засобом запроваджується до моменту виконання або скасування відповідних вимог. Оскарженню це рішення підлягає протягом 15 днів.