Міністр фінансів Німеччини виступає з ініціативою створення нового статусу для українських біженців.
Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер пропонує ввести новий юридичний статус для українських біженців. Цей захід має на меті знизити витрати держави на соціальні виплати для безробітних та сприяти залученню більшої кількості отримувачів допомоги до ринку праці.
Про це він повідомив в інтерв'ю журналу WirtschaftsWoche, передає DW.
"Лінднер підкреслив необхідність створення окремого правового статусу для українських біженців."
Зокрема, представник уряду Німеччини пропонує замінити поточні соціальні виплати по безробіттю, які українці отримують нарівні з німцями та іншими резидентами, на нову модель. Вона передбачає поєднання "виплат для осіб, що шукають притулок", а також заходів політики, які сприятимуть інтеграції на ринку праці, включаючи "фінансову підтримку для громадян".
Пропозиція передбачає, що українці й надалі не повинні будуть проходити процедуру надання притулку, але й не будуть автоматично отримувати "гроші для громадян, які орієнтовані на соціально-економічний прожитковий мінімум та водночас участь у суспільному житті навіть без роботи".
Виплати для шукачів притулку є нижчими за "гроші для громадян", крім того, вони передбачають гірший соціальний захист, зокрема доступ до медичних послуг.
Нагадаємо, українські біженці в Німеччині стали частіше влаштовуватися на роботу.
Дослідження Міжнародного валютного фонду показує, що українські біженці значно швидше адаптуються до європейського ринку праці порівняно з їхніми попередниками з інших країн.
Скільки українських біженців у ЄС?
Згідно з інформацією, на 31 серпня 2024 року близько 4,2 мільйона осіб, які залишили Україну внаслідок початку повномасштабної агресії Росії, отримали статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу.
Приблизно 60% усіх українських біженців отримали реєстрацію в трьох європейських країнах: Німеччині (1,12 мільйона осіб, що становить 27% від загальної кількості в ЄС), Польщі (975,19 тисячі, або 23,4%) та Чехії (376,88 тисячі, що дорівнює 9,1%).
У липні Національний банк України знизив свої прогнози щодо міграційних процесів серед українців. Якщо в квітні він передбачав, що в 2023 році країну покинуть 200 тисяч осіб, а в 2024 році очікував повернення 400 тисяч, то тепер оцінки змінилися: у 2023 році, за прогнозами, виїдуть вже 400 тисяч, а в наступному році ще 300 тисяч українців.