Ми існуємо не в найсприятливішому для розумного життя Всесвіті: які висновки зробили фізики.


Нове наукове дослідження вказує на те, що у Всесвітах з вищим вмістом темної енергії ймовірність появи розумного життя є значно більшою.

Досі залишається невідомим, чи існує інтелектуальне життя в інших куточках Всесвіту. Оскільки на Землі вже є один розумний вид, теоретично можливе існування інших таких видів у різних частинах космосу. Ніхто не може ствердити, що наша планета є найсприятливішим місцем для виникнення життя, адже існують ймовірно інші, більш придатні для цього умови. Автори нової роботи, опублікованої в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, прагнули з'ясувати, чи живемо ми в оптимальному Всесвіті для розвитку життя, зокрема інтелектуального. Результати їхнього дослідження вказують на те, що це не так, повідомляє IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрофізики застосовували рівняння Дрейка, яке слугує для оцінки ймовірності наявності розумних істот в інших регіонах нашої галактики. В результаті їхньої роботи була розроблена нова модель, що дозволяє розраховувати ймовірність виникнення розумного життя та життя в цілому в різних гіпотетичних всесвітах.

Попри те, що певні параметри рівняння Дрейка можна визначити досить просто, інші залишаються невідомими. Проте астрофізики залучили до своєї моделі один ключовий параметр — присутність темної енергії. Ця гіпотетична форма енергії, яка, згідно з сучасними уявленнями, існує у нашому Всесвіті, ймовірно, також може бути присутньою в інших Всесвітах, якщо враховувати концепцію мультивсесвіту.

Завдяки темній енергії наш Всесвіт не тільки розширюється, але й робить це з прискоренням. Хоча ця концепція здатна пояснити численні космічні явища, наразі немає достовірних доказів, що підтверджують її існування.

Астрономи стверджують, що якщо темна енергія дійсно існує, то її вплив на Всесвіт є надзвичайно значним, особливо у контексті формування нових зірок та виникнення життя. Зірки є критично важливими для розвитку планет, оскільки вони створюють необхідні елементи для існування живих організмів. Водночас темна енергія може відігравати важливу роль у підтримці стабільності структури Всесвіту, що, в свою чергу, сприяє не лише виникненню життя, а й розвитку інтелектуальних форм життя.

Оновлена модель демонструє, як значна кількість темної енергії взаємодіє з потенціалом виникнення життя в численних Всесвітах. У нашій галактиці ефективність трансформації звичайної матерії на зірки складає близько 23%. Дослідження астрономів ілюструє, як ця ефективність варіюється в залежності від обсягу темної енергії в різних космічних середовищах.

Відповідно до цієї моделі, якщо в Всесвіті кількість темної енергії збільшується, то ефективність формування нових зірок може зрости до 27%. Це свідчить про те, що з ростом числа зірок підвищується ймовірність появи життя.

На думку астрофізиків, результати досліджень свідчать про те, що наш Всесвіт не є найсприятливішим для виникнення життя. У можливих альтернативних Всесвітах умови для розвитку життя в цілому, а особливо розумного, можуть бути значно кращими.

Науковці дослідили численні можливі варіанти Всесвіту, починаючи з таких, в яких відсутня темна енергія, і закінчуючи тими, де її виявляється в 100 тисяч разів більше, ніж в нашому Всесвіті.

Як раніше зазначав Фокус, у Всесвіті спостерігаються незвичайні явища, які ставлять під сумнів основи теорії гравітації. Дослідники виявили свідчення того, що темна матерія, можливо, не існує, а традиційні уявлення про гравітацію можуть бути недостатніми для пояснення всіх космічних процесів.

Фокус також повідомляв про те, що астрономи виявили хімічні сполуки в міжзоряній молекулярній хмарі, які можуть сприяти розкриттю загадки походження життя на нашій планеті.

Related posts